menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Albo została u ministra, albo zagubiła się po drodze z korespondencją 21-05-2009
"Bożek (34 lata, wcześniej ABW) opowiadał, jak owo pismo (prośbę o zgodę na rozpowszechnianie informacji ze śledztwa) w specjalnej walizce zaniósł do sekretariatu Ziobry. I otym, że „nie zalicza się do osób, które znają się na sprzęcie komputerowym”, trudno mu więc rozróżnić płytę CD od DVD. Wniosek szefa CBA do Ziobry (z płytą) na upublicznienie nagrań dotyczących Sawickiej nie był uzasadniany dobrem śledztwa, ale „obroną dobrego imienia Biura”. I kilka dni –według zeznań Engelkinga – przeleżał „na stoliczku w gabinecie ministra”.
Ziobro dał zgodę. A Engelking telefonicznie przekazał ją Ernestowi Bejdzie – zastępcy Kamińskiego. I ufa, że Bejda powiedział o tym Kamińskiemu. Z kolei dołączona do wniosku płytka CD (albo DVD) z nagraniami Sawickiej – przyznał Engelking – zaginęła.
„Albo została u ministra, albo zagubiła się po drodze z korespondencją”(…)
Czy ktoś pytał prowadzących śledztwo przeciwko Sawickiej o zgodę na pokazanie dowodów ze śledztwa? Engelking przyznaje, że pomysł ich „rozpowszechnienia” narodził się kilka dni wcześniej w CBA. Nie mówi nawet, żeby ktoś pytał prokuratorów. Bo po co pytać? Engelking uważa, że zgodę mógł wydać każdy ich przełożony do prokuratora generalnego włącznie. Jak w baśni braci Grimm „Stoliczku, nakryj się” – chcesz, to masz."
Bogdan Wróblewski -Stoliczku, nakryj się",Gazeta Wyborcza

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS