menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

To nie mania prześladowcza to fakt 04-06-2009
Kownacki usłyszy zarzut ujawnienia raportu ABW? – podaje radio RMF FM.
„Jak się okazuje ABW przedstawiła posłom multimedialną prezentację, podobną do tej słynnej dotyczącej 40 piętra hotelu Marriott: Przygotowano według mnie prezentację solidną i sporo wysiłku włożono, żeby ustalić, kto był autorem lub źródłem tego przecieku - powiedział poseł Janusz Zemke.
Według informacji naszego reportera funkcjonariusze rozpracowywali Piotra Kownackiego angażując spore środki operacyjne. Szczegółowo sprawdzono billingi telefonów, informacje o logowaniu się do przekaźników platform komórkowych, tzw. BTS-ów. Przestudiowano także charakterystyczne błędy poszczególnych egzemplarzy raportu.”


Funkcjonariusze ABW rozpracowując sprawę przecieku nie musieli angażować „sporych środków operacyjnych”.  Po prostu szczegółowo sprawdzono billingi telefonów, informacje o logowaniu się do przekaźników platform komórkowych, tzw. BTS-ów nie tylko Piotra Kownackiego ale i dziennikarzy „Dziennika”.  Wykorzystano tylko program komputerowy. To dzięki porównaniu wykresów przemieszczania się telefonów stwierdzono co do sekundy kiedy i kto przebywał w jednym miejscu. Wkrótce po spotkaniu ministra z dziennikarzami, strony z raportu trafiły na portal internetowy.

Gdyby minister lub dziennikarze nie mieli przy sobie telefonów, najlepiej gdyby krążyły po mieście, z innymi osobami, nie byłoby tej poszlaki.

To dobra naucza dla nas, świata mediów. Należy już nie traktować jako mani prześladowczej - wyciąganie baterii z telefonów, nie branie w ogóle ze sobą telefonów na spotkania z ważnymi informatorami. Świat Orwella stał się faktem.

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
to ze zbioru znaków ostrzegawczych
Autor: iv
2009-06-04 13:07:45
problem jest bardziej złożony, bo przy współczesnych, zaawansowanych technologiach, komuś może się tylko wydawać, że jest właścicielem swojego telefonu komórkowego, podobnież, jak określonej części swojego komputera,

no i tu zaczynają się schody,

póki co, jest to tylko mały alert, i znak ostrzegawczy na obranym przez cywilizację kursie...Amatorzy
Autor: ts
2009-06-04 19:06:00
\"śledczy\" z działu śledczego powinni miec dożywotni zakaz wykonywania tego zawodu. Dlaczego? Stwarzają zagrożenie dla informatorów...

Najlepiej dla niektórych by było,żeby w ogóle nie było dziennikarzy, oj wtedy to by kręcili lody
Autor: kp
2009-06-04 19:29:23
Raczej pan minister powinien nie być tak bezmyślny, jego to nawet z urzędu kontrolują w ramach tak zwanej kontrwywiadowczej ochrony.

śledczy-prześladowczy
Autor: Nat.
2009-06-06 01:33:04
ale trzeba przyznać, że media też potrafią prześladować...

a tu nowoczesne narzędzie do pomiaru natężenia \"prześladowań\"... klik-klik!

http://www.napisali.pl/osoba,piotr_kownacki,3355,4.html


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS