menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

To nie mania prześladowcza to fakt 04-06-2009
Kownacki usłyszy zarzut ujawnienia raportu ABW? – podaje radio RMF FM.
„Jak się okazuje ABW przedstawiła posłom multimedialną prezentację, podobną do tej słynnej dotyczącej 40 piętra hotelu Marriott: Przygotowano według mnie prezentację solidną i sporo wysiłku włożono, żeby ustalić, kto był autorem lub źródłem tego przecieku - powiedział poseł Janusz Zemke.
Według informacji naszego reportera funkcjonariusze rozpracowywali Piotra Kownackiego angażując spore środki operacyjne. Szczegółowo sprawdzono billingi telefonów, informacje o logowaniu się do przekaźników platform komórkowych, tzw. BTS-ów. Przestudiowano także charakterystyczne błędy poszczególnych egzemplarzy raportu.”


Funkcjonariusze ABW rozpracowując sprawę przecieku nie musieli angażować „sporych środków operacyjnych”.  Po prostu szczegółowo sprawdzono billingi telefonów, informacje o logowaniu się do przekaźników platform komórkowych, tzw. BTS-ów nie tylko Piotra Kownackiego ale i dziennikarzy „Dziennika”.  Wykorzystano tylko program komputerowy. To dzięki porównaniu wykresów przemieszczania się telefonów stwierdzono co do sekundy kiedy i kto przebywał w jednym miejscu. Wkrótce po spotkaniu ministra z dziennikarzami, strony z raportu trafiły na portal internetowy.

Gdyby minister lub dziennikarze nie mieli przy sobie telefonów, najlepiej gdyby krążyły po mieście, z innymi osobami, nie byłoby tej poszlaki.

To dobra naucza dla nas, świata mediów. Należy już nie traktować jako mani prześladowczej - wyciąganie baterii z telefonów, nie branie w ogóle ze sobą telefonów na spotkania z ważnymi informatorami. Świat Orwella stał się faktem.

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
to ze zbioru znaków ostrzegawczych
Autor: iv
2009-06-04 13:07:45
problem jest bardziej złożony, bo przy współczesnych, zaawansowanych technologiach, komuś może się tylko wydawać, że jest właścicielem swojego telefonu komórkowego, podobnież, jak określonej części swojego komputera,

no i tu zaczynają się schody,

póki co, jest to tylko mały alert, i znak ostrzegawczy na obranym przez cywilizację kursie...Amatorzy
Autor: ts
2009-06-04 19:06:00
\"śledczy\" z działu śledczego powinni miec dożywotni zakaz wykonywania tego zawodu. Dlaczego? Stwarzają zagrożenie dla informatorów...

Najlepiej dla niektórych by było,żeby w ogóle nie było dziennikarzy, oj wtedy to by kręcili lody
Autor: kp
2009-06-04 19:29:23
Raczej pan minister powinien nie być tak bezmyślny, jego to nawet z urzędu kontrolują w ramach tak zwanej kontrwywiadowczej ochrony.

śledczy-prześladowczy
Autor: Nat.
2009-06-06 01:33:04
ale trzeba przyznać, że media też potrafią prześladować...

a tu nowoczesne narzędzie do pomiaru natężenia \"prześladowań\"... klik-klik!

http://www.napisali.pl/osoba,piotr_kownacki,3355,4.html


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS