menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

4 czerwca 04-06-2009
W czytelni IPN-u spotykam Jurka, Kamilianina. Witamy się serdecznie. Nie widzieliśmy się już szmat czasu. Jurek lustruje od trzech lat swój zakon, chce to zrobić dokładnie, do spodu. To niewielki zakon, ale i tu znalazły się osoby współpracujące z SB.
- Co z nimi zrobicie?
- A co możemy zrobić? Porcję zupy im zmniejszyć?

Opowiada, że nawet oni w archiwum nie mieli tak dobrze zdokumentowanej wizyty prowincjała zakonu, jak to SB uczyniła. Spisali wiele kazań, które wydawało się, że bezpowrotnie przepadły.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
paranoja
Autor: Andrzej Rozenek
2009-06-04 23:12:57
Naprawdę nic im nie zrobili??? Jaka szkoda! To takie cudowne móc się poznęcać nad jakimś ledwo żywym dziadkiem, wygrzebując mu jakieś historie sprzed pół wieku. Nie szkoda wam czasu?

Nie szkoda
Autor: Sylwester Latkowski
2009-06-04 23:36:46
Mnie tam nie szkoda, a Kamilianie nie po to dokonują kwerendy w IPN by ścigać swoich braci. To kawałek ich historii, którą m.in zafundował im dzisiaj biadolący nad sobą Wojciech Jaruzelski.

użala się?
Autor: Andrzej Rozenek
2009-06-04 23:48:30
Generał się nigdy nie użalał i nie będzie się nigdy użalał. To człowiek honoru, jest ponad te obłąkane ataki wściekłych mścicieli, którzy znęcają się nad schorowanym oficerem.
Wstyd i hańba.
A wracając do meritum teczki powinno się zniszczyć. Albo udostępnić wszystkim bez wyjątku. Dopóki są towarem reglamentowanym, rozdawanym według zasług łóżkowych i politycznych celów budzą jedynie moje głębokie obrzydzenie...

Dalej już w tym temacie nie wdam sie w polemikę. Dranie i tyle...
Autor: Sylwester Latkowski
2009-06-04 23:55:06
Przesadziłeś - Jaruzelski człowiekiem honoru.... On, Kiszczak i s-ka... to dranie. Honor to Jaruzelski miałby, gdyby wiedział co zrobić z bronią, którą posiadał. Nie może być tak,że nikt już nie chce odpowiadać za zbrodnie, upokorzenia, niszczenie ludzkich losów za PRL-u.

Lubię wiedziec z kim piję
Autor: SilentiumUniversi
2009-06-05 11:43:53
http://prawy.pl/r2_index.php?dz=nowosci&id=19963&subdz=

Dziennikarz \"Nie\" Andrzej Rozenek jest podejrzany o zniesławienie w tym piśmie zarzutem korupcji Marka Wełny - prokuratora, który ścigał mafie paliwowe. Według mediów, w próbie kompromitacji Wełny miały uczestniczyć Wojskowe Służby Informacyjne, stojące za częścią spółek paliwowych.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła dziennikarzowi zarzut pomówienia w mediach innej osoby o postępowanie, które może narazić ją na utratę zaufania potrzebnego dla danego zawodu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka prokuratury Renata Mazur. Za taki czyn grozi grzywna, ograniczenie wolności albo do 2 lat więzienia.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS