menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Na szczęście bez wyroku 05-06-2009
Dorota Jarecka w Gazecie Wyborczej pisze o uniewinniającym wyroku dla Doroty Nieznalskiej:
"W tym procesie chodziło o prawo jednostki do wolnej ekspresji, wyrażania poglądów, do bycia innym niż większość. Prawo bycia obywatelem, człowiekiem, artystą, które jednostce gwarantuje konstytucja. Przez akt oskarżenia artystki zostało ono podważone. Wyrok w sprawie Doroty Nieznalskiej to prawo jednostce zwraca."

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
prawo
Autor: Piotr
2009-06-06 08:01:30
Zawsze wydawało mi się że prawo do tego by nazywać się artystą zdobywa się poprzez ciężką pracę, talent i wrażliwość, a nie że takie uprawnienia nadaje sąd, konstytucja i GW.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS