menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Blokersi 06-06-2009
Przez dwa minione dni w samochodzie słuchałem soundtracka „Blokersów”.  Osiem lat minęło. Wspomnienia. Słucham kilku tekstów Eldo i Peji. Peja genialnie opisał życie na ulicy młodego człowieka, „żołnierza, który jest najniżej układu pokarmowego.” DJ Volt mówi: „Moi rodzice boją się mojej muzyki. Dałem im kiedyś swoją płytę. Przychodzę po roku, a ona nadal leżała nierozfoliowania.” Słuchając „Jestem Bogiem” Paktofoniki nadal mam uczucie jakiegoś drżenia niepokoju w sobie. Choćby dla skojarzenia Leszka Możdżera z Grammatik (Każdy ma chwile) warto było zrobić ten album. Filmu od lat nie oglądałem. Tak jak w przypadku innych nie wiem, kiedy, jeśli w ogóle go obejrzę.

Patrzę na „Rolling Stones w Bacon Theatre” Martina Scorsese. Kieliszek czerwonego wina szybko się spocił. Aby nalać kolejną porcję musiałem go wymienić na nowy.


Patrzę na „Rolling Stones w Bacon Theatre” Martina Scorsese. Kieliszek czerwonego wina szybko się spocił. Aby nalać kolejną porcję musiałem go wymienić na nowy.

Potem „I’am not fhere” (reż. Todd Haynes), nieudany filmowy hołd dla Boba Dylana, który bez muzyki Dylana byłby całkowicie niestrawny. Po godzinie wyłączam. Zaczynam oglądać dokument Larsa Von Triera „Pięć nieczystych zagrań”.

Być może wkrótce uda mi się rozpocząć zdjęcia do kolejnego dokumentu, którego bohaterem będzie artysta i jego muzyka. O tym filmie myślałem już od kilku lat. Kiedyś z Piotrem Metzem w czasie jednej z kolacji obiecaliśmy sobie, że go zrobimy. Ostatnio Michał Leśniewski zadzwonił, że są nieznane amatorskie filmy, kręcone przez członków zespołu. Trzy godziny. Nikt ich jeszcze nie widział.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Paktofonika...
Autor: Nat.
2009-06-09 13:49:35

... wywołuje we mnie to co w Tobie...

(wtedy utożsamiam się ze Śląskiem...)

z okazji 20-lecia odbyło się ciekawe wydarzenie paktofoniczne...


TEATR STUDIO Warszawa
4 czerwca (czwartek) g.19.30 duża scena
[ wstęp wolny ]

czytanie performatywne
JESTEŚ BOGIEM. PAKTOFONIKA – BOHATEROWIE CZASÓW TRANSFORMACJI.
(na podstawie scenariusza Macieja Pisuka)


projekt: Krzysztof Skonieczny / Paweł Dobrowolski

gramofony: DJ Lenar

projekcje: Paweł Popko, Krzysztof Skonieczny

performują: Agnieszka Podsiadlik, Marcin Hycnar, Mateusz Kościukiewicz, Lesław Żurek oraz Elżbieta Piwek, Dominik Bąk, Jacek Beler, Mirosław Zbrojewicz.

+ ze specjalnym udziałem ekipy bboing\'u ROCKAFELLAZ CREW

Po czytaniu dyskusja panelowa \"Systemy przedstawiania rzeczywistości\", którą poprowadzi Wojtek Klata z udziałem m.in Kingi Dunin, Macieja Pisuka i Romana Pawłowskiego.


Jesteś Bogiem to dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hip-hopowym w Polsce. Rozgrywająca się na Śląsku oraz w rzeczywistości medialnej historia Magika, Rahima i Fokusa, czyli trzech być może najbardziej charakterystycznych reprezentantów swojego pokolenia i czasów transformacji.

\"Chciałem się spełnić zawodowo i szukałem współczesnej historii, bo zdawałem sobie sprawę, że jest wielka potrzeba kina o rzeczywistości. Ciągle narzekamy, że od 1989 roku nie powstały filmy, które by adekwatnie tę rzeczywistość komentowały. Może trudno było znaleźć wyraziste postacie bohaterów naszych czasów, osoby reprezentujące swoim losem przemiany, które się na naszych oczach odbywają. Poszukując odpowiedniej historii, przeglądałem poranną prasę, aż któregoś dnia wreszcie na taką trafiłem.\"
/ MACIEK PISUK /

\" Mam jedną pierdoloną schizofrenię
Zaburzenia emocjonalne
Proszę puść to na antenie
Powiem ci że to fakt
Powiesz mi że to obciach
Pierdolę cię
I tak rozejdziesz się po łokciach
Bo ja jestem Bogiem
Uświadom to sobie \"
/ MAGIK /

Czytanie performatywne to zdarzenie interdyscyplinarne - kompilacja tekstu, aktorskiej improwizacji, muzyki i obrazu, której elementy przenikają się polifonicznie i synchronicznie dopełniają, wywołując u widza synestetyczne wrażenia.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS