menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Wątek ukraiński w sprawie Olewnika 17-06-2009
Czy ukraiński biznesmen zajmujący się w Polsce m.in. handlem stalą zlecił  Wojciechowi Franiewskiemu porwanie Krzysztofa Olewnika?  To jedna z hipotez brana od jakiegoś czasu pod uwagę. Nie była ona gruntownie zbadana przez poprzednie ekipy śledcze. Wątek ukraiński i związany z nim handel stalą praktycznie nie istniał w śledztwie.
Ukraiński biznesmen to partner handlowy firmy Jacka Krupińskiego i Krzysztofa Olewnika „Krup-stal”.  Płocka firma miała się nie rozliczyć z ukraińskim przedsiębiorcą.

Przesłuchany w charakterze świadka w dniu 6 lipca 2005 roku ukraiński biznesmen zeznał, że współpracował z Krupstalem. Płocka firma miał mieć najlepszą ofertę na dostawę 50 ton stali tzw. „czarnej”, tańszej o ok. 15-20% od cen obowiązujących wtedy na rynku. W 2001 roku ukraiński biznesmen skorzystał z tej oferty, ale odebrał tylko 24 ton stali. Okazało się, że faktury, które otrzymał nie były prawdziwe.

Analiza połączeń telefonicznych Wojciecha Franiewskiego wykazała, że wielokrotnie kontaktował się z tamtejszymi numerami telefonicznymi. W okresie porwania wyjeżdżał na Ukrainę.

Ukraiński biznesmen ostatnio postanowił zlikwidować swoje interesy w Polsce, twierdzą znające go osoby. Biznesmen jednak zaprzecza: „Teren pod P. jest da wynajęcia lub ( jak będzie dobry klient ) do sprzedaży, ale to nie jest likwidacja.”

Ukraiński biznesmen jest zirytowany pytaniami o sprawę Krzysztofa Olewnika, grozi złożeniem doniesienia do prokuratury:

„Nie czytam polskich gazet, nie oglądam polskich wiadomości, nie chodzę po barach, knajpach, nocnych klubach, agencjach, nie utrzymuję kontaktów z gangami. uważam iż nie mam obowiązku znać kto jest Franiewski, domyślam się że jest związany z porwaniem, tak? A de facto mi to nie interesuje (…) Nie interesuje mnie polityka, ani głośne sprawy a tym bardziej sprawa Olewnika. Tak byłem przesłuchiwany w tej sprawie, do dnia dzisiejszego nikt za to ani mnie ani moją rodziną nie przeprosił, wolę o tym zapomnieć.”

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS