menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ramazan Kadyrow i jego maszyny 18-06-2009

Ramzan Kadyrow (ur. 5 października 1976 w Centeroj ), syn Achmada Kadyrowa, bojownik i polityk czeczeński, premier Czeczenii w latach 2006 - 2007, od 2007 jej prezydent.

Dziennikarka rosyjskiej opozycyjnej "Nowej Gaziety" Anna Politkowska twierdziła, że swoim domu w Centeroj (Chosi-Jurt) urządził katownię dla przeciwników ojca. Zarzucała mu także inspirowanie morderstw, udział w strzelaninach i burdach. Za główne źródło dochodów Kadyrowa Politkowska uważała porwania ludzi dla okupu.

Uważa się go za człowieka Putina w Czeczenii. W rosyjskich wyborach prezydenckich w marcu 2004 stał na czele regionalnego sztabu wyborczego. Trzy godziny po zamachu na jego ojca Achmada Kadyrowa został przyjęty przez Putina na Kremlu.

Dzień później (10 maja 2004) został mianowany wicepremierem i faktycznie kierował rządem w Czeczenii - po przejęciu przez Siergieja Abramowa obowiązków prezydenta. 29 grudnia 2004 nadano mu tytuł Bohatera Rosji - najwyższe rosyjskie odznaczenie. W lutym 2006 wybrany przewodniczącym republikańskiego oddziału prokremlowskiej partii Jedna Rosja, najliczniejszej obecnie partii politycznej w Czeczenii i Rosji. Od 4 marca 2006 oficjalnie już jest premierem Czeczenii, aspiruje do stanowiska prezydenta republiki.

Według opinii Centrum Praw Człowieka Memoriał z 2007, rzeczywista sytuacja pod rządami Ramzana Kadyrowa wcale się nie poprawiła, dochodzi nadal do porwań, którymi według działaczy "Memoriału" zajmują się potajemnie bojówki Kadyrowa, oficjalnie funkcjonujące jako Służba Bezpieczeństwa - w szczególności bataliony specjalne "Siewier" i "Wostok". Według opinii "Memoriału" nadal dochodzi w Czeczenii do stosowania tortur, zabójstw politycznych i pogwałceń praw człowieka a ogólną sytuację można określić jako "potworną" - pracownicy centrum twierdzą iż rosyjskie władze federalne nieoficjalnie tolerują te praktyki.

Krytycy związani ze środowiskiem politycznym Kadyrowa, oceniający działalność Centrum Praw Człowieka Memoriał twierdzą, iż batalion specnazu GRU nie jest "bojówką Kadyrowa", gdyż nie podlega on Kadyrowowi w żaden sposób i jest z nim skłócony oraz zaprzeczają, że jednostka wojsk wewnętrznych MSW - FR "Siewier" jest Służbą Bezpieczeństwa. Zwolennicy Kadyrowa twierdzą także, że liczby porwań dokonywanych zarówno przez siły republikańskie oraz federalne, jak też separatystów corocznie spada.

15 lutego 2007 Ramzan Kadyrow po podaniu się do dymisji przez Ału Ałchanowa został mianowany pełniącym obowiązki prezydenta Czeczenii. Zaprzysiężono go oficjalnie 5 kwietnia 2007.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ramzan_Kadyrow


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS