menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Twitter i szpitalne gadanie 29-07-2009
Siedzimy z P. na ławeczce na dziedzińcu szpitala. Tutaj można palić. Przywiozłem mu papierosy. W szpitalnym kiosku nikotyny się nie sprzedaje.
Na zewnątrz skwar, a tu chłodno. Przyjemnie siedzi się w cieniu drzewa. Jest po operacji, zakończyła się powodzeniem, choć wygląda jak ranny od postrzału w głowę. Trochę gadamy o szpitalnej demokracji, tutaj nie ważne kim jesteś… Szpitalnej modzie. .. Ostatni krzyk mody to piżamy z błyszczących materiałów.  Bardziej nadają sie do klubu nocnego niż szpitala. P. oczywiście się wyłamał i odstaje od reszty w szlafroku i piżamie kupionej w supermarkecie.

Pracę stracił G. więc  trochę narzekania, że dziennikarstwo się skończyło. Zwalniają albo proponują głodowe stawki. Reklamodawcy się wycofują. Niedługo będzie trzeba wydawać się na tanim papierze.

Mamy zabrać się za temat (…), ale jak on będzie chodził i gadał z ludźmi z takim wyglądem. Wykorzystamy to, stwierdzam.  Przynajmniej od razu nas nie wyrzucą za drzwi.

Po wizycie w szpitalu zaliczam jeszcze dwa spotkania i w domu opadam z sił. Wypijane kolejne kawy nie pomagają

Założyłem konto na Twitter. Przyglądam się. Nie do końca rozumiem sensu używania tego narzędzia w komunikacji internetowej, poza kręgiem osób bliskich, rodziny. Przyznam, że prawdą jest iż nie można zakwalifikować twittera do jakiejkolwiek szufladki. Spora grupa osób, założyła konto, by je mieć po prostu.

P.S.
P. dodał w komentarzu:

"Wszystko celnie zauważyłeś. I moda i demokracja i paskudny wygląd faceta po operacji. Opowiem ci co się stało później. Obiad o 12.30. Nie mam noża i widelca. Dostałem w poniedziałek i powinienem pilnować. Nie upilnowałem, bo jak mnie powieźli na blok operacyjny, ktoś zwinął. Kuchenkowa podała mi talerz. Proszę o sztućce. Kuchenkowa z wyższością: - Pan tu nowy? - Nie, od poniedziałku. - No to dostałeś pan. Tera se szukaj, my tu nie mamy wypożyczalni.

Wkurzyłem się i wykrzyczałem, że to skandal, Pani jest jak kapo w obozie! Zdziwiła się. Wszyscy potulni, a ten fika. Dała mi łaskawie widelec. Na odczepnego. Tera go pilnuj, bo drugiego nie dostaniesz. I wiesz co? Pilnuję tego widelca jak skarbu. Ona naprawdę następnego mi już nie da. Chyba stałem się potulny, Typowa demokracja szpitalna. Kuchenkowa rządzi, a my z kolegami z sali 702 pilnujemy widelcy."

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Celnie wychwyciłeś
Autor: P.
2009-07-29 21:07:33
Wszystko celnie zauważyłeś. I moda i demokracja i paskudny wygląd faceta po operacji. Opowiem ci co się stało później. Obiad o 12.30. Nie mam noża i widelca. Dostałem w poniedziałek i powienienem pilnować. Nie upilnowałem, bo jak mnie powieźli na blok operac yjny, ktoś zwinął. Kuchenkowa podała mi talerz. Proszę o sztućce. Kuchenkowa z wyższością: - Pan tu nowy? - Nie, od poniedziałku. - No to dostałeś pan. Tera se szukaj, my tu nie mamy wypożyczalni.
Wkurzyłem się i wykrzyczałem, że to skandal, Pani jest jak kapo w obozie! Zdziwiła się. Wszyscy potulni, a ten fika. Dała mi łaskawie widelec. Na odczepnego. Tera go pilnuj, bo drugiego nie dostaniesz. I wiesz co? Pilnuję tego widelca jak skarbu. Ona naprawdę następnego mi już nie da. Chyba stałem się potulny, Typowa demokracja szpitalna. Kuchenkowa rządzi, a my z kolegami z sali 702 pilnujemy widelcy.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS