menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Twój profil do sprzedania 03-08-2009
W Polsce nadal jest mała świadomość  tego, że często jesteśmy poddawani mniejszej lub większej inwigilacji. Czynią to nie tylko służby, które domagają się coraz większych uprawnień w tej kwestii.  Świadomość tego jest tak niska, że jeden z dziennikarzy, kiedy jakiś czas temu wspomniałem, że  stworzono profil Wojciecha Sumlińskiego, stwierdził, że nie ma czegoś takiego jak tworzenie profilu danej osoby, to tylko w filmach klasy B i w tanich szpiegowskich książkach. Nie wierzył, że profile dziennikarzy, kluczowych pracowników, biznesmenów to codzienność w świecie wielkiego biznesu. W Polsce zajmują się tym firmy i doradcy do spraw bezpieczeństwa. Warto więc przeczytać artykuł Bartosza W. Wielińskiego w Gazecie Wyborczej „Agenta Stasi pilnie zatrudnię”.
„Po zjednoczeniu Niemiec wielu z 90 tys. byłych funkcjonariuszy rzeszy trafiło do zachodnioniemieckich policji i specsłużb. Jednak zdaniem berlińskiego historyka Ilko-Saschy Kowalczuka w obiegu ciągle jest ok. 65 tys. byłych pracowników bezpieki w wieku produkcyjnym. Nikt nie ma wątpliwości, że nie biorą zasiłku dla bezrobotnych, tylko sprzedają swoje umiejętności w świecie biznesu. Niemieccy komentatorzy alarmują jednak, że działy bezpieczeństwa i pracujący dla nich eksperci coraz częściej łamią prawo, sprawdzając lojalność pracowników: wchodzą w ich intymne życie, sprawdzają billingi telefoniczne i wyciągi z kont (…)

Telekomowi podpadł m.in. Tasso Enzweiler, jeden z reporterów „Financial Times Deutschland”. Regularnie pisał o pogarszających się wynikach koncernu, publikując dane z poufnych posiedzeń. Z protokołów, jakie ujawniono rok temu, wynika, że dwa zespoły agentów Desy przez kilka tygodni śledziły dziennikarza i tropiły jego informatorów. Całość do złudzenia przypominała klasyczną akcję Stasi. Stworzono profil dziennikarza i modele jego zachowania. Słowo po słowie prześledzono jego artykuły, szukając jakichkolwiek zbieżności mogących doprowadzić do źródła przecieku. Enzweilera śledzono w domu iwpracy, także przy użyciu ukrytych kamer. Agentów Desy interesowało nawet pochodzenie jego żony i stosunek Enzweilera do dzieci. Sprawdzono billingi, z urzędów wyciągnięto dane o nim i jego rodzinie: jakimi autami jeżdżą, czy byli karani itd.

Pięć lat później agenci (prawdopodobnie również Desy) na zlecenie Telekomu szpiegowali innego krytycznego dziennikarza –Reinharda Kowalewsky’ego z magazynu „Capital”. Doszło do tego, że na zlecenie Telekomu przekupiono pracownika redakcji, by dowiedział się, kto jest źródłem reportera. W zamian za informacje agentowi zafundowano usługi ekskluzywnych prostytutek. Telekom za pośrednictwem firm takich jak Desa szpiegował też dziennikarzy innych tytułów i związkowców. Praca musiała przynieść efekty, bo Ricke dostał prawie kilkadziesiąt możliwych źródeł przecieku. Jedną z metod, jaką przyjęli tropiciele przeciwników, była żmudna analiza setek tysięcy billingów telefonicznych pracowników i szukanie na nich numerów do krytycznych dziennikarzy."

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
W Polsce problemu nie ma bo nie widza go media ;)
Autor: Stirlitz
2009-08-08 17:03:58
Pytanie brzmi co robią byli funkcjonariusze SB wywaleni po 1989r. ? Co robią funkcjonariusze byli UOP wymiatani z każdymi ekipami rządowymi? Co robią byli funkcjonariusze ABW i AW, oficerowie WSI? Każdy musi z czegoś żyć, a umiejętności i znajomości nabyte w służbie sa do tego pomocne. Ciekawe ilu z nich pracuje w tzw. firmach consultingowych o \"szerokim wachlarzu działania\"? Co na to tzw. media? Nie widza i nie słyszą? ;) A może oficer prowadzący nie pozwala?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS