menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Leski zauważył to, czego nie zauważyły media 26-08-2009
Krzysztof Leski zauważył to, czego nie zauważyły media, wolały się zająć tatuażem posłanki Szczepińskiej i życiem seksualnym Palikota, na blogu we wpisie: "Nieomylni vs. nietykalni" pisze:
"Errare humanum est? Podobno. Błędy życiowe często można naprawić, zaś prawo zwykle na to pozwala. Przysłowiowy saper mylić się nie może, ale nie dlatego, że człowiek mu zabronił. Zgodnie z prawem pomylić się może także policja, prokurator i sędzia - nie ma kar za błędne oskarżenie.

Ale oto mamy projekt ustawy, który prawo do pomyłki odbiera mediom. Dziennikarz miałby odpowiadać za "naruszenie dóbr osobistych" nawet, gdy zdaniem sądu "zachował szczególną staranność i rzetelność".

Projekt przewiduje też polemiki z mocy prawa. Dziś dotyczy to  sprostowania nieprawdziwych informacji. Na mocy nowelizacji każdy, kogo artykuł "dotyczy bezpośrednio", mógłby przesłać "odpowiedź" - objętości takiej, jak sam artykuł - a gazeta czy portal musiałyby to zamieścić i wyeksponować tak, jak tekst, którego polemika dotyczy.

W praktyce może to oznaczać, że każdy poseł podpisany pod projektem tej ustawy miałby prawo zamieścić na moim blogu polemikę z moim postem. Nie w formie komentarza, lecz jako osobny, "mój" post.

Dziś w Sejmie było I czytanie. Jutro wieczorem lub w piątek rano posłowie mają głosować, czy projekt upadnie, czy też trafi do komisji. Ciekawe, że media - zazwyczaj wyczulone na takie sprawy - dziś milczą."

http://krzysztofleski.salon24.pl/121920,nieomylni-vs-nietykalni

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS