menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kto był sponsorem policyjnej imprezy z chińskim biznesmenem w tle? 07-09-2009

Komenda Główna Policji zwróciła się do urzędu skarbowego o kontrolę finansów związku zawodowego stołecznych policjantów, który był organizatorem pikniku - dowiedziało się Radio ZET.

Stołeczny związek zawodowy policjantów przyznał, że był organizatorem pikniku, na którym pojawił się między innymi Han Baohua - dyrektor spółki zarządzającej Chińskim Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. Impreza miała sponsorów, bo jak tłumaczą związkowcy, składki policjantów nie pokrywały kosztów. Nic dziwnego, kosztowała 30 tysięcy złotych. Sprawę opisał tygodnik "Polityka". I przypomniał, że właśnie w Wólce Kosowskiej niedawno doszło do buntu wietnamskich, chińskich, tureckich i polskich dzierżawców handlowych boksów. Miesiąc po imprezie spaliła się jedna z hal targowych w Wólce - tyle, że należała do konkurencyjnej wobec Chińczyków spółki turecko - wietnamskiej - pisała "Polityka".

Lista sponsorów policji jest tajna. Przewodniczący NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Mirosław Bednarski stwierdził, że zna ją tylko księgowa . Ale przyznał, że policyjna impreza była kosztowna. Zapłacono za nią ponad 30 tysięcy. Związkowcy tłumaczą, że składki od policjantów nie pokrywały kosztu imprezy i dlatego zwrócono się do sponsorów. "To nie jest tak, że nasze konta są ogólnie znane i każdy kto chce, to wpłaca. Najpierw dochodzi do spotkania, podpisywana jest umowa, pieniądze są wpłacane na konkretny cel - powiedział Radiu ZET przewodniczący NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Mirosław Bednarski.

Komenda główna chciałaby poznać listę sponsorów i prześwietlić finanse związku, ale raczej nic z tego nie będzie. - Wystosowaliśmy pismo do urzędu kontroli skarbowej aby przeanalizował finanse związku zawodowego Komendy Stołecznej Policji - mówi Mariusz Sokołowski z KGP. - Niezbyt możemy jednak liczyć na odpowiedz, bo polskie prawo mówi, że jest to tajemnica skarbowa a do takiej policja nie ma dostępu. Najważniejsze jednak aby te środki ktoś skontrolował - mówi Sokołowski.

Poznanie prawdy nie będzie też łatwe z innego względu. Zarząd związku zawodowego stołecznych policjantów udał się na od dawna planowany urlop. Na polecenie wicepremiera Grzegorza Schetyny Komenda Główna przygotowuje specjalny raport. (żródło: Rado Zet, gazeta.pl)


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS