menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Blada twarz Marcina Kosska 08-09-2009

Rano włączam system do montażu filmu, nie podnosi się. Technik z Avida tłumaczy, że Windows musiał się przekonfigurować. Nie wolno go aktualizować. Teraz na nowo trzeba zainstalować Avida. Nici z dzisiejszej pracy nad „Ściganym”.

Na biurku leży wydrukowany tekst artykułu o sprawie Olewnika, roboczy tytuł „Mroczna spiskowa sieć”, którym uwieńczamy kilkutygodniową pracę z Piotrem Pytlakowskim. Nasze ponowne wejście w tę sprawę. Znowu idziemy pod prąd.

Wczorajsze informacje o szukaniu tego kto zapłacił za prywatną, „koleżeńską” (zamkniętą, wcale nie rodzinną, dzieci tam nie widziałem) imprezę policyjną  zamieniają sprawę w groteskę. Śmiesznie i strasznie.

Maciej Świeszewski dzwoni z Gdańska. Obraz „Ostatnia Wieczerza” już odrestaurowany, włożony w ramę, bezpieczny. Mam nadzieję, że wkrótce ruszę ponownie ze zdjęciami.

Po południu „Avid postawiony”. Mogę wejść w montaż filmu i przygotować z Piotrem ostateczną wersję lektorskiego komentarzu.

Na chwilę przerywam pracę, kilkoma spotkaniami na mieście, w czasie jednego z nich, obok stolika, gdzie siedzę z naszym rozmówcą, przechodzi Marcin Kossek, były szef ochrony Aleksandra Gudzowatego, który wczoraj stwierdził, że „w Bartimpeksie działała silna struktura mafijna”. Twarz miał spiętą, był blady, jakby mijające wakacje spędził w celi a nie jako wolny człowiek. Zamierzałem go zaczepić, powrócić do spięcia jakie miało miejsce miedzy nami w czasie upublicznienia taśm z rozmowy Gudzowatego z Michnikiem. Ale machnąłem ręką. Odezwała się we mnie niechęć do wchodzenia w tę rzekę, zwłaszcza, że w sprawie upublicznienia taśm Gudzowatego czeka mnie podróż do opolskiej prokuratury, gdzie zostałem wezwany jako świadek.


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS