menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

W biesiadnej atmosferze 17-09-2009

Ujawniamy nowe szczegóły świadczące, że policyjny piknik, który wzbudził tyle emocji, z samego założenia miał służyć nieformalnym kontaktom generałów policji i biznesmenów.

Przypomnijmy, w „Polityce” i na jej internetowym portalu (polityka.pl) opisaliśmy imprezę w Muzeum Gazownictwa. Z okazji święta Policji odbył się tam piknik na którym wspólnie bawili się komendanci i biznesmeni (w tym Han Baohua, dyrektor Chińskiego Centrum Handlowego). Wicepremier Grzegorz Schetyna zażądał od podwładnych raportu. Wyjaśnieniem sprawy zajęło się Biuro Kontroli KGP, podlegające komendantowi głównemu policji, który sam też bawił się na pikniku. Chociaż raport jeszcze nie powstał, wiceminister resortu spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk już powiedział w Sejmie, że chiński biznesmen nie był sponsorem policyjnego pikniku w Muzeum Gazownictwa, a bankiet zorganizował policyjny związek zawodowy przy KSP. Komendant stołeczny Adam Mularz nie miał z tym nic wspólnego. W zasadzie więc nic złego się nie stało.

Tymczasem fakty są następujące. Prywatny składkowy piknik (składka po 20 zł od osoby) był w gruncie rzeczy imprezą sponsorowaną. Lista sponsorów nie jest znana (przynajmniej tym, którzy przygotowują raport). Do kilkudziesięciu biznesmenów rozesłano pismo z prośbą o dofinansowanie pikniku (jeden z egzemplarzy w posiadaniu naszej redakcji). Imprezę nazwano tam „uroczystym spotkaniem koleżeńskim”. Wabikiem dla darczyńców była informacja, że zaproszeni zostaną m. in. goście z MSWiA oraz KGP. Ujawniono też, że gospodarzem bankietu będzie osobiście komendant stołeczny policji (sic!) oraz NSZZP KSP. Prośbę o dofinansowanie imprezy umotywowano następująco: „chcemy, aby przebiegała ona w miłej, wesołej i biesiadnej atmosferze”. I na koniec zaskakująca informacja. „Za całość organizacji imprezy i kontakt odpowiedzialni są przedstawiciele Fundacji „Bezpieczny Usynów”, panowie Marek Stańczak i Krzysztof Rosiński”. (Piotr Pytlakowski, Sylwester Latkowski)

więcej w aktualnym wydaniu Polityki.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS