menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

W Sejmie "Za kratą" piją, jedni z goryczy inni z radości 06-10-2009

Rano wizyta w prokuraturze. Multimedialne przesłuchanie w sprawie wpisu w blogu dotyczącym taśm Gudzowatego. Kamera źle ustawiona, patrzą na człowieka z góry.  Po mnie przesłuchiwano Jana Pińskiego. Bardziej uprzywilejowany, bo pozwolili mu się wyspać, ale wtedy jak go wzywano był szefem TAI.

Szef CBA Mariusz Kamiński otrzymuje zarzuty karne i staje się podejrzanym. "Władza ma swoje sposoby, by się zemścić" mówi na konferencji Zbigniew Ziobro. Zgadam się, ale dotyczy to nie tylko PO, ale i jego ekipy, a także poprzedników. Władza już tak po prostu ma. Taka jej natura, bardziej mściwa niż miłosierna.

Zdziwienie u niektórych, że nie dano zgody na wyjście z aresztu za kaucują Romana Polańskiego. Prawo jest bezduszne. Na co liczono, że zostanie zwolniony? Ktoś kto przez 30 lat ucieka, nie może dać gwarancji, że nie ucieknie kolejny raz. Obecna decyzja jednak nie oznacza tego, że do ekstradycji dojdzie. Mazur pomimo zastosowania wcześniej aresztu został wypuszczony do domu. Choć jest różnica miedzy nimi, Mazur nigdy nie przyznał się do winy tak jak Polański. Jedyna szansa dla niego to uznanie, że sprawa w Szwajcarii byłaby przedawniona.

Wieczorem miałem mieć spotkanie w hotelu sejmowym, ale tam raczej spokojnie nie można było porozmawiać. Barek "Za kratą" wypełniony. Prawie wszyscy piją, jedni z frustracji, żalu, goryczy inni z radości. Przy tym dzisiaj niektórzy raczej niechętnie  patrzą na dziennikarzy. Musieliśmy wybrać inne miejsce.

Znajomy mówi, że kolejnych dwóch dziennikarzy śledczych przechodzi do "pijaru". Wypalili się? Nie, maja już dość, nie widzą sensu. Przy tym obniżają im kontrakty, a za coś trzeba spłacać kredyty.  Dzisiaj w mediach najbardziej opłaca się być leifstylowym dziennikarzem, oni akurat na nich się nie nadają. Teraz przyjdzie im się zaprzyjaźnić z tymi, których kiedyś ścigali słowem.


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Ktorzy
Autor: zet
2009-10-07 00:35:58
to sledczy z Dziennika rejsterują? Reszka i Majewski?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS