menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Będziemy dreptać w miejscu i robić dobrą minę do złej gry 05-01-2010
- Wierzy Pan, że Artur Zirajewski zmarł śmiercią naturalną?
- Pierwsze informacje są takie, że miał zator. Ale przed śmiercią miało dojść do próby samobójczej, bo przecież prze-dawkował środki nasenne. Mało prawdopodobne, aby zrobił to nieświadomie.
- I po raz kolejny wychodzi na to, że służba więzienna nie dopilnowała osadzonego.
- Służba więzienna ma w Polsce spory problem. Nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa kluczowym świadkom i osadzonym. Ale z Zirajewskim, wpadła w swoje własne sidła.
- To znaczy?
- Proszę nie zapominać, że Zirajewski poszedł na współpracę z policją i prokuraturą. Był więc inaczej traktowany przez służbę więzienną, z większą pobłażliwością. W każdym razie na pewno było mu więcej wolno niż innym osadzonym. Wykorzystał to on albo ktoś inny, kto wiedział o takim traktowaniu Zirajewskiego. On sam był człowiekiem bardzo rozchwianym emocjonalnie, słabym psychicznie. Służba więzienna musiała o tym wiedzieć, bo był badany przez psychologów. I to kolejny fakt przemawiający na niekorzyść wymiaru sprawiedliwości. Bo mimo tej wiedzy nie zapewniono Zirajewskiemu bezpieczeństwa.
- Komu, Pana zdaniem, mogło zależeć na jego śmierci? Edwardowi Mazurowi, przeciw któremu Zirajewski składał zeznania?
- Edwardowi Mazurowi Zirajewski nie zagrażał. Przecież amerykański sąd uznał już raz jego zeznania za kłamliwe i niewiarygodne. Myśli pani, że teraz oceniłby je inaczej? Albo że sam Zirajewski po 12 latach przypomniałby sobie coś, co rzuci śledczych na kolana? Mało prawdopodobne, żeby nie powiedzieć niemożliwe.
- Więc komu zagrażał Artur Zirajewski?
- Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Ale na pewno ludziom, którzy przez tyle lat tak nieudolnie prowadzili śledztwo w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały. Nikt oprócz nich nie wie, z kim konfrontowali Zirajewskiego, jak rozmawiali z nim samym. Ale Zirajewskiemu nikt już teraz nie zada niewygodnych pytań. Proszę także pamiętać, że Artur Zirajewski brał udział także w innym procesie o zabójstwo, w które zamieszany był świat przestępczy. Może więc nie chodzi o Marka Papałę, ale o tamtą sprawę.
- Myśli Pan, że poznamy jeszcze kiedyś zleceniodawców zabójstwa gen. Papały?
- Myślę, że śmierć Artura Zirajewskiego, mimo że tragiczna i budząca pytania w stosunku do wymiaru sprawiedliwości, niczego w tej kwestii nie zmieni. Zirajewski złożył już zeznania, można je różnie oceniać, ale są w aktach tej sprawy. I jego śmierć tych zeznań nie dyskwalifikuje. Sprawa zabójstwa Marka Papały nie posunie się o krok, jeśli nie stanie się sprawą honoru dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jeśli nie zostanie przeprowadzona kwerenda i jeszcze raz nie sprawdzimy wszystkich wątków, jakie były brane pod uwagę podczas śledztwa.
- A jeśli tego nie zrobimy?
- To będzie koniec tej sprawy. Nie poznamy prawdy.

- Znajdzie się odważny, który podejmie decyzję o jej zamknięciu?
- Nie. Będziemy dreptać w miejscu i robić dobrą minę do złej gry. Żaden polityk takiej decyzji nie podejmie, bo albo chce o tej sprawie zapomnieć, albo coś na niej ugrać.

Rozmowa z Dorotą Kowalską dla Polskla The Times, nr 3(676), 5.01.2010

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
sprawa papały
Autor: pa
2010-01-05 19:12:51
tajemniczy zgon świadka ze sprawy Papały
http://wiadomosci.onet.pl/2104546,11,nie_zyje_jeden_z_glownych_swiadkow_ws_zabojstwa_papaly,item.html

Czyszczenie sprawy Papały
Autor: jaszyn
2010-01-05 19:13:30
Juz niedługo sprawe zabójstwa Papały bedzie mozna przekazac do Archiwum X. Kolejni swiadkowie padaja jak muchy, teraz Iwan a wcześniej Zachar. Kto nastepny Miami? Mazur moze wracac robic interesy, choc faktycznie tzw. dowody przeciwko niemu sa i były mocno dente. Wkrotce cos politycyu z tym fantem beda musieli zrobic i nie zdziwie sie kiedy zatwierdza by isc w strone wersji \\\"rodzinnej\\\" zabojstwa. Ba a moze popełnił samobojstwo jak Sekuła? ;)

pytania do ministra
Autor: pa
2010-01-05 19:14:01
czy std w polskich więzieniach jest palenie ognisk? Czy strażnicy zadbali chociaż o dostarczenie gaśnicy proszkowej w celu ugaszenia palonych dokumentów? czy uznali iż zmienione zachowanie więźnia spowodowane było wdychaniem toksycznych oparów z palonych dokumentów?

A pisząc serio chciałbym aby dziennikarze zadali pytania: w jakim celu przewieziono więźnia do Trójmiasta? Kto o tym zadecydował i na jakiej podstawie? Kto i w jakim trybie zadecydował o przeniesieniu do szpitala MSWiA? Jaki środek nasenny zażył i w jakiej ilości? Czy możliwe że taka ilość była przetrzymywana i SW nie zwróciła na to uwagi? Czy zastosowana terapia była odpowiednia do zatrucia?

Czy w związku z okolicznościami tak jak w przypadku Ćwiękalskiego będziemy mieli dymisję?

Kto wierzył KŁAMCY...
Autor: biesio
2010-01-05 22:35:01
Po pierwsze: A. Zirajewski powinien być skazany na dożywotnie pozbawienie wolności,
Po drugie:Prokuratura z A. Zirajewskim nigdy nie powinna iść na jakikolwiek układ, wyrok 15 lat pozbawienia wolności w zamian za współpracę m.in. w sprawie zabójstwa gen. M. Papały pozostawiam bez kometarza...
Po trzecie: A. Zirajewski wiedział o zabójstwie gen. M. Papały tyle co ja o lotach kosmicznych na Marsa,
Po czwarte: Nie ma żadnych wątpliwości co do wartości zeznań złozonych przez A. Zirajewskiego- nie przedstawiały i nie przedstawiają żadnej wartości, są po prostu \"stekiem kłamstw i bzdur\",
Po piąte:A.Zieliński i R.Bugucki nie zostaną skazani, a E.Mazur nie zostanie wydany Polsce,
Po szóste:taki stan byłby również wtedy gdyby A. Zirajewski żył,
Po siódme:Dwunasty rok prowadzenia postępowania przygotowawczego nie odpowiedział jak do tej pory na pytanie o motyw zabójstwa, a co dopiero na temat sprawcy czy też sprawców tego mordu. Ufanie, że do tego ustalenia miałby się przyczynić A. Zirajewski jest niepoprawnym żartem, efekt-niekończące się postępowanie, dogmatyczne przyjęcie jedynej słusznej wersji,
Po ósme: To A. Zirajewski osiągnął korzyść, ale tylko pozorną i na pewien czas, może sytuacja go przerosła?,
Po dziewiąte:Śmierć A. Zirajewskiego nie ma żadnego znaczenia dla ustalenia prawdy materialnej w sprawie zabójstwa gen. M.Papały,
Po dziesiąte:Na tej śmierci nie skorzysta A. Zieliński, R.Bogucki ani też E.Mazur. Dla tych osób rozwiązaniem pozytywnym byłby proces karny. Zatem kto uwierzył KŁAMCY i kto skorzystał na tę chwilę na tej śmierci - proponuję uważnie przeczytać komentowany tekst. Pozdrawiam.

Produkcyjniaki
Autor: jaszyn
2010-01-11 14:35:35
Mordercy Papały zabijają nadal. Co jest kluczem do tej sprawy?
http://wiadomosci.onet.pl/1593054,2678,1,kioskart.html
Stwierdzenia ekspera z terroru ;)
\"- Polskie organa ścigania były do tej sprawy nieprzygotowane - uważa Krzysztof Liedel, były policjant, dzisiaj szef Centrum Badań nad Terroryzmem. - W naszym kraju bardzo rzadko dochodziło do zabójstw polityków czy wysokich rangą urzędników. Policja nie zajmowała się do tej pory rozpracowywaniem tych środowisk, a w momencie, kiedy doszło do zabójstwa gen. Papały, te środowiska momentalnie się zamknęły, stały się jeszcze bardziej hermetyczne - ciągnie Liedel.\" Czyzby policja miała rozpracowywac srodowiska polityków i wysokich ranga urzedników? Autor tych słow musi zmienic leki. Chyba ze nawiazuje do słów Masy: \"Już tego dnia, zdaniem ekspertów i dziennikarzy, którzy przez lata śledzili prowadzone śledztwo, popełniono pierwszy błąd: nie zatrzymano wszystkich, którzy mogli cokolwiek wiedzieć o kilerach i ich zleceniodawcy. Jarosław Sokołowski pseud. Masa, najważniejszy w Polsce świadek koronny, w jednym z wywiadów opowiadał, że świat przestępczy był przekonany, iż po zabójstwie szefa policji wszyscy gangsterzy zostaną zatrzymani na 48 godzin i przepytani na okoliczność tej zbrodni. Pochowali się nawet, ale nikt ich nie szukał. \"Jesli to jest jego mintencja to jego wiedza zatrzymala sie chyba w poczatku lat 90.
Czyzby juz zaczeło sie lansowanie sprawy z wykorzystaniem watku rodzinnego? ;) Tak tam jest jedyny namacalny motyw. Zarazem najprostszy...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS