menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Szwajcarski zegarek Klicha. Może to podróbka? 22-01-2010
- BBN biadoli z braku innych zajęć. I nie byłoby w tym problemu, gdyby nie wprowadzało opinii publicznej w błąd, bo proces profesjonalizacji idzie jak w szwajcarskim zegarku - stwierdził szef MON Bogdan Klich na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" . Jak wygląda profesjonalizacja armii, można przeczytać  w artykule Andrzeja Rozenka  „Szlag trafia Grom” w tygodniku „Nie”.
„Pod koniec zeszłego roku brygadier William Dechow, dowódca sił specjalnych (SOF) Międzynarodowych Sił Wsparcia w Afganistanie (lSAF) z ramienia NATO, za okres lu-ty - wrzesień 2009, wystawił polskiemu oddziałowi GROM operującemu w Afganie fatalną opinię. Swoimi krytycznymi sądami podzielił się z polskim Dowództwem Wojsk Specjalnych (DWS). Napisał między innymi, że polscy żołnierze najchętniej przebywają w stołówce. Padło obraźliwe stwierdzenie, że są defakowcami (od słowa DFAC - stołówki warmii USA). Taką informację otrzymał tygodnik "NIE" z dwóch niezależnych i wiarygodnych źródeł. .Zapytany o to rzecznik MON -u, dementuje te doniesienia: Są to pogłoski nieprawdziwe, nie znajdują one potwierdzenia ani w ocenach wystawianych żołnierzom Jednostki GROM, ani w rozmowach nieoficjalnych.” ( Nie, Nr4(1008)

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Klich i PR-banda
Autor: generał von Klinkerhoffen
2010-01-27 23:41:27
Minister Klich nie zajmuje sie niczym innym jak tylko PR w minionych miesiącach z racji katastrofalnych zaniedbań związanych z Afganistanem dostał mocno po uszach. Zmiany które wprowadził nie polegały na pogonieniu generałów i niedorajdów urzedników do pracy ale na... uwaga... wymianie rzecznika MON i zatrudnieniu pr-owca Rafała Szymczaka współwłasciciela agencji Profile i kolegę Mchała Boniego z ktorym nowy pr nawet prowadził wspólny interes.
Akurat tekst o Gromie moze być wynikiem walki środowisk specjalsów o tyle panuje cisza nad kuriozum w stylu baterii Patriot w Morągu. Dlaczego tam -bo chłopcom z USA wygodniej- a może lepiej w Sopocie, Międzyzdrojach, Nałęczowie, Ciechocinku, Zakopanem? Tam będzie im jeszcze lepiej! Albo w Gołdapi bo tam Klich wysłał pułk przeciwlotniczy.Tym razem polski. Nie ma to jak umieszczać tego typu jednostki and granicą z Rosja, pewnie się nie spodziewaja tego genialnego ruchu polskiej myśli strategicznej. Co prawda zza płotu granicznego rosjanie beda widziec koszary ale co tam Klich wie a Szymczak objaśni. Nieważne ze zniszcza go w ciągu pierwszych minut starcia nieważne ze w ciągu tygodnia rozpoznają kadrę, charakterystyki systemów dowodzenia, łączności, poziom wyszkolenia.
Za to Klich ma plan zwany profesjonalizacją złote słowo magiczny program czyli 100 tys zawodowców z procami i łukami w reku bo dzięki planistom z SG i urzednikom MON od lat nie ma zakupów na przyzwoitym poziomie. Zresztą kupuje się niemal wyłącznie na misje.
Mózgiem Klicha są gen Stachowiak słynny strateg który na ćwiczeniach we Francji rzucił swoją jednostkę spadochronową do szalenczego ataku na jednostki pancerne -efekt jednostke trzeba było wycofac z walki w celu odtworzenia po rozbiciu, drugim tuzem jest lew Babilonu PR-generał Bieniek znany z cwiczen Anakonda 2006 kiedy to wydał rozkaz ataku na własne oddziały... dzis jest przedstawicielem Polski w NATO i szara eminencja MON.
Z takimi dowódcami każdy logicznie myślący żołnierz bał by się iść do walki.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS