menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

To nie jest święty obrazek 17-02-2010
Zabrałem się za czytanie biografii Ryszarda Kapuścińskiego autorstwa Artura Domosławskiego „Non-fiction”. Już po pierwszych stronach książki rozumiem, że Domosławskiemu przyjdzie się zmagać z Polską hipokryzją, dulszczyzną, z tym, że przyzwyczailiśmy się u nas raczej do „świętych obrazków”, laudacji niż biografii napisanej z innej pozycji, niż tej tworzonej na kolanach przed bohaterem. Na własnej skórze odczułem emocje jakie wzbudziła u niektórych książka „Zabić Papałę”, która pokazała generała Marka Papałę nie w sposób hagiograficzny. Tak jak nad książką Domosłowskiego także zawisły sądowe pozy, odbyła się nawet próba medialnego linczu, na szczęście zatrzymana przez dziennikarzy, którzy po lekturze nie mieli zgody na to, by patrzeć na sprawę i jej bohatera w sposób uproszczony.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Bogusaw Gruszczyski
Autor: wigrusz
2010-02-22 00:33:55
Panie Sylwestrze, ma Pan nade mn t przewag, e jest Pan po lekturze ksiki, której promocj zapowiedziano nie do, e dopiero na 4 marca, to jeszcze przed t dat sd moe nie dopuci do jej rozpowszechniania. W tej sytuacji Pana uwaga, e nad t ksik \"zawisy sdowe pozy\" (zamiast \"pozwy\"), moe by potraktowana przez sd literalnie i nie bdzie okazji do szczliwej interwencji dziennikarzy. Oby tak si nie stao! cz pozdrowienia Bogusaw Gruszczyski

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS