menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Niewygodne policyjne analizy (cz.1) 21-03-2010

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
Co można z człowiekiem
Autor: Wprost
2010-03-21 18:25:11
http://wprost.pl/ar/190195/Co-mozna-z-czlowiekiem/

http://wprost.pl/ar/190195/Co-mozna-z-czlowiekiem/
Autor: Wprost
2010-03-21 18:28:05
Co można z człowiekiem
O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć – głosi jedna z tez traktatu logiczno-filozoficznego Ludwiga Wittgensteina. Wittgenstein był wielki, ale od 60 lat nie żyje, a nieobecni nie mają racji. Dlatego „Wprost\" mówi, choć wielu wolałoby, żebyśmy siedzieli cicho.
Dotarliśmy do kilkusetstronicowego raportu z prac grupy analityków, którzy badali akta prowadzonej przez 12 lat sprawy zabójstwa generała Marka Papały. Analizę zlecił w 2008 roku szef Komendy Głównej Policji na prośbę wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Adama Rapackiego. Czteroosobowa grupa pracowała około dziewięciu miesięcy. Jesienią ubiegłego roku raport był gotowy. Ale do dziś wiceminister spraw wewnętrznych go nie czytał. Tak stwierdził w rozmowie z szefem działu społecznego „Wprost\". Ba, ponoć raport nie dotarł także do komendanta głównego policji. Gdzieś utknął. Skoro ważni urzędnicy nie mieli możliwości się z nim zapoznać, przeczytają go razem z czytelnikami „Wprost\". Stawiamy też pytania, bo materiały już przeanalizowaliśmy.
Komentarz p. o. redaktor naczelnej „Wprost\" czytaj także najnowszym wydaniu „Wprost\"

W to już coraz mniej wierzę
Autor: Sylwester Latkowski
2010-03-21 22:10:59
Analiza dotycząca zabójstwa gen. Marka Papały ujawniona przez „Wprost” może być przełomowa - twierdzą politycy, których poprosiliśmy o komentarz. Według nich, skandaliczne jest też to, że choć od kilku miesięcy raport grupy analityków jest gotowy, kierownictwo resortu dowiaduje się o jego treści od dziennikarzy.
- Minister Rapacki powinien się wytłumaczyć, dlaczego nie zna treści raportu, który jest gotowy od kilku miesięcy. Przecież sam zlecił jego powstanie! – dziwi się Krzysztof Janik, były szef MSWiA w rządzie Leszka Millera.

Oburzony jest także prezydencki minister Władysław Stasiak. – Jakieś straszne fatum ciąży nad tą sprawą. Dlaczego ta analiza nie dotarła do przełożonych? Kto ją w ogóle czytał i oceniał? Nie chcę niczego przesądzać, ale jedno jest pewne: trzeba bezwzględnie sprawdzić wątek Igora Ł. Należy wykorzystać do tego wszystkie możliwe środki - mówi szef Kancelarii Prezydenta i były szef MSWiA.
O karygodnych zaniedbaniach prokuratury mówi też Ryszard Kalisz (SLD). - Fakt, że oskarżonymi w tej sprawie są tylko Ryszard B. i Andrzej S., to porażka prokuratury. Na ławie oskarżonych powinno siedzieć więcej osób. Jeśli to wszystko, o czym pisze „Wprost\" okaże się prawdą, to
będzie oznaczać, że doszło do dużych błędów - twierdzi w rozmowie z nami były szef MSWiA.

Krzysztof Janik mówi wręcz o możliwym punkcie zwrotnym w śledztwie. Przełomie. - Wątek związany z Igorem Ł. może stanowić w tej sprawie przełom. Trzeba wyjaśnić, dlaczego prokuratura tak lekko podeszła do jego zeznań i,
przede wszystkim, dlaczego nie okazała go osobom, które były na miejscu tej tragedii - dodaje Janik.

Tak ostre komentarze polityków to reakcja na publikację tygodnika „Wprost\". Ujawniliśmy w niej treść analizy specjalnego zespołu policyjnego, który od 2008 r. badał nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym morderstwa szefa policji gen. Marka Papały. Ustalenia zespołu są szokujące. - Potencjalny cyngiel został wytypowany przez analityków policyjnych już w 2002 roku. Nikt nie chciał podjąć wobec niego czynności operacyjnych i procesowych - mówi „Wprost\" osoba, która przedstawiła nam do wglądu dokumenty, będące efektem wielomiesięcznej pracy analityków.

więcej na:
http://wprost.pl/ar/190198/To-moze-byc-przelom/

Prokuratura zmieni akt oskarżenia w sprawie Papały?
Autor: http://www.wprost.pl/ar/190201/Prokuratura-zmieni-akt-oskarzenia-w-sprawie-Papaly/
2010-03-21 22:13:47
- Prokuratura może zmienić akt oskarżenia w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały – mówi nam poseł i karnista prof. Marian Filar. Tego samego zdania jest były szef MSWiA Ryszard Kalisz. To reakcja na dokumenty ujawnione przez „Wprost”.
- Fakt, że Igor Ł. jest świadkiem koronnym w innej sprawie, nie zwalnia go od odpowiedzialność w tej kwestii. Jego bezkarność dotyczy tylko jednej konkretnej sprawy – mówi nam prof. Marian Filar. Tego samego zdania jest poseł SLD Ryszard Kalisz. - Na szczęście nie doszło tu jeszcze do przedawnienia w zakresie zabójstwa. Przedstawienie nowego aktu oskarżenia jest więc nadal możliwe – twierdzi w rozmowie z „Wprost\".
Te wypowiedzi są reakcją na ujawnioną przez „Wprost\" treść analizy specjalnego zespołu policyjnego, który od 2008 r. badał nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym morderstwa szefa policji gen. Marka Papały. Ustalenia zespołu są szokujące. - Potencjalny cyngiel został wytypowany przez analityków policyjnych już w 2002 roku. Nikt nie chciał podjąć wobec niego czynności operacyjnych i procesowych – mówi „Wprost\" osoba, która przedstawiła nam do wglądu dokumenty, będące efektem wielomiesięcznej pracy analityków.

Igor Ł. ps. „Patyk\", jest świadkiem koronnym w innej sprawie (dot. kradzieży samochodów). Po pięciu latach od zabójstwa Marka Papały zeznał, że w nocy 25 czerwca 1998 roku, a więc w dniu zabójstwa generała, kradł samochód w pobliżu miejsca zbrodni.. Śledczy uwierzyli w tę wersję.

Zdaniem policyjnych analityków, niesłusznie. W ich wnioskach czytamy: „Analizując zeznania Igora Ł. nasuwa się nam następujący wniosek: >>Patyk>parasolem ochronnym<<\" – kwitują analitycy.\"

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika \"Wprost\", w sprzedaży od poniedziałku
http://www.wprost.pl/ar/190201/Prokuratura-zmieni-akt-oskarzenia-w-sprawie-Papaly/

Nikomu nie zależy na tej sprawie
Autor: Kitek
2010-03-21 23:47:05
Może tak rodzina zarząda komisji śledczej jak Olewnikowie? Niech wezmą od Olewników przykład... Czemu milczą tyle lat?

interesuje sie tą sprawa od kilku lat
Autor: kijek
2010-03-22 17:01:01
i pamiętam że prasa podawała że \"Patyk\" kradł tam samochód a teraz robi sie z niego cyngla ?Nigdy nie mówiono że on był killerem i że ma już kogoś na liczniku.Troche to dziwne, wygląda mi na szukanie na siłe mordercy.Zabójstw Kennedyego czy Ulofa Palme też nigdy nie wyjaśniono i tak będzie ze sprawą Papały tylko że u nas nie było woli rozwiązac te zagadke mordu

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS