menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Torturowanie irakijczyków 01-05-2004

Media amerykańskie i zachodnioeuropejskie pokazują wstrząsające zdjęcia z torturowania irakijczyków przez żołnierzy. W polskich wiadomościach telewizyjnych, dziennikach prasowych cisza. Dopiero po trzech dniach nieśmiało pokazuje się skrótowo to, co powinno być przez nie wykrzyczane.  Z czego wynika ta autocenzura? Z racji pobytu żołnierzy polskich w Iraku? Czy to świadome manipulowanie tym, jakie wydarzenie stamtąd pokażemy staje się już regułą przekazów polskich mediów z Iraku? Ryszard Kapuściński w jednym z wywiadów zwrócił uwagę, że media już nie kontestują władzy. Media  usadowiły się tuż obok niej. 

Na marginesie. Jaka kara jest stosowna za torturowanie człowieka? Dowództwo armii amerykańskiej ukarało naganami siedmiu oficerów armii USA, winnych znęcania się nad irackimi więźniami w podbagdadzkim więzieniu Abu Ghraib - podają agencje. Zastosowanie takiej kary zamyka sprawę i oznacza, że osoby te nie staną przed sądem wojskowym.

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS