menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Wielki tydzień zakończony 18-04-2010
Po godzinie 23 powrót z redakcji. Otwieram butelkę czerwonego wina. Wygaszam w sobie, albo jak ktoś woli zapijam miniony tydzień….  Ktoś w redakcji powiedział: „Kolejnego żałobnego numeru nie zniosę.” (Na zdjęciu jedna z stron środowego wydania specjalnego „Wprost”)… W pewnym momencie człowiek uzmysławia sobie, że nie będzie już miał co powiedzieć.

Czytam wpisy na blogach, Twitterze i Facebook…. Zerkam na kanały informacyjnych telewizji…  Przypominam sobie głosy polityków (off the record)… Jeden z nich (uważany za racjonalnego, poważnego) z przekonaniem stwierdził, że zegarek prezydenta Lecha Kaczyńskiego ukradł jakiś Rusek, bo skoro go nie znaleziono, to ktoś musiał ukraść… Poznając polityczne układanki, bo one się już działy, jeszcze tliły się szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej, a już układano scenariusze, rozgrywano … że Bóg pomiłuj… Wiem, co jutra się wydarzy… Wyleje się ściek i zobaczymy jak w ostatnich dniach było wiele hipokryzji… Łez fałszywch, które jak napisał Zbigniew Herbert (Z technologii łez) najlepiej „nadają się do obróbki i dalszej produkcji. Łzy prawdziwe są gorące, wskutek czego bardzo trudno oddzielić je od twarzy.”

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Wielki tydzień
Autor: G
2010-04-19 11:48:44
Zastanawia mnie jak to możliwe, że wszystko się tak nakręciło? Dziennikarze, którzy ciągle i wszędzie powtarzają o tragediach, elitach, bólu, itp. Rozumiem także, że o zmarłych nie mówi się źle, ale dlaczego od razu przesadzać, lamentować, itp.?
W każdym razie media nakręcają ludzi, ludzie nakręcają media i powstaje coś czego nie da się słuchać, ani oglądać. Każdy ma prawo przeżywać te wydarzenia na swój sposób.
Dobre pytanie jest też o to, co się dzieje z krytycznymi komentarzami dotyczącymi żałoby. Kilka dni temu ktoś na salon24.pl napisał krytyczno-prześmiewczą notkę na swoim blogu. Po kilku godzinach blog został usunięty.
I ostatnie pytanie, czy za kilka lat ludzie nie obudzą się i zaczną pytać, dlaczego właściwie tylu uległo zbiorowemu szaleństwu?

Zbiorowe szaleństwo
Autor: Tomasz Kasperski
2010-04-23 21:28:37
czy szaleństwo? nie wiem , ale jak zbiorowe, to chyba znaczy że normalne. Bardziej przejmowałbym się tą znieczuloną mniejszością. Czy ktoś kiedyś zada sobie pytanie, skąd się tacy biorą?

Większość
Autor: G
2010-05-07 13:11:18
Trzeba sobie zadać pytanie kto do tej większości należy? Wystarczy zobaczyć na statystykę ilu jest wielkich ludzi, ilu jest takich co zmieniają świat, ile osób światłych i wykształconych. Śmiem twierdzić, że nie należą one do większości. Większość to niewykształcone masy, sterowane przez media.

masy
Autor: Tomasz Kasperski
2011-01-06 01:38:29
no tak, rzeczywiście, ma rację G przecież przez te masy wybory wygrała PO :-)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS