menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Mazur to fałszywy trop? 19-06-2010

Dla śledczych Edward Mazur wciąż jest podejrzanym o zlecenie zabójstwa Marka Papały. Dotarliśmy do analizy oraz policjantów, którzy znają materiał zgromadzony w śledztwie. Według nich, Mazur to fałszywy trop.

- Jedyne, co na pewno wiemy to, że generał został zabity jednym strzałem w głowę – mówi policyjny analityk, który przeczytał 94 tomy materiałów ze śledztwa w sprawie zabójstwa Marka Papały. – Reszta to błądzenie we mgle.

25 czerwca mija dwanaście lat od śmierci byłego szefa policji i wszczęcia najważniejszego śledztwa w Polsce. Wciąż nie wiemy ani kto zabił, ani kto zlecił zabójstwo. Kiedy w 2007 r. Amerykanie odmówili ekstradycji polonijnego biznesmena z Chicago Edwarda Mazura, pojawiły się wątpliwości, czy śledztwo jest prowadzone właściwie.  W styczniu 2008 r. komendant główny policji powołał czteroosobową grupę policyjnych analityków, którzy mieli przyjrzeć się śledztwu. Pracowali dziewięć miesięcy. W podsumowaniu swojej analizy zwrócili uwagę, że powołana  grupa śledcza do zbadania zabójstwa Marka Papały, o kryptonimie „Generał"  „zatraciła możliwość obiektywnego weryfikowania na bieżąco uzyskanych efektów w postaci zeznań świadków, dyskusji nad ich wartością dowodową, a co za tym idzie wypracowania obiektywnej ich oceny”

Analitycy tak podsumowują wątek Mazura: „Pomimo zebrania informacji świadczących o braku przejrzystości w interesach prowadzonych przez Edwarda Mazura w Polsce (...) brak jest informacji na temat motywu, jakim mógłby się on kierować, czynnie uczestnicząc w organizowaniu zabójstwa Marka Papały. Decyzja o zleceniu zabójstwa musiałaby bowiem wynikać z wiedzy o realnym zagrożeniu jakie ten powinien stanowić dla interesów prowadzonych przez Mazura i jego potencjalnych mocodawców. Pomimo przesłuchania osób zarówno przyjaznych jak i otwarcie wrogich Mazurowi, dotychczas nie uprawdopodobniono istnienia takiego motywu."

- Zmarnowano czas. Skupili się na jednym wątku, Edwarda Mazura – mówi Wprost jeden z analityków.

Czytaj więcej w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Wprost"

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
artykuł w całosci
Autor: SL
2010-06-21 22:26:38
http://www.wprost.pl/ar/199307/Zabojstwo-Papaly-tajemnice-sledztwa/?I=1429

szok
Autor: 1.44
2010-06-21 22:29:51
i co dalej?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS