menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sztuka jarmarczna 23-07-2010

Ku przemyśleniu posłom z sejmowej komisji hazardowej i sejmowemu zespołowi Macierewiczowsko-Smoleńskiemu: W Europie sztuka cyrkowa rozkwitła w średniowieczu, kiedy pojawili się wędrowni kuglarze lub hecarze. Pokazy, zwane hecami, nie odbywały się na wielkich arenach lub namiotach, lecz na ulicach miast, jarmarkach i festynach.(Za Wikipedia). Panie i panowie, na jarmark, a nie do Sejmu.


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
@ Autor
Autor: molson
2010-07-25 22:06:14
Szanowny Panie Sylwestrze,

Ja mam takie wrażenie, że w Sejmie się nie myśli, więc Pańskie apele na nic.

Zeby to pracowało muszą być spełnione fundamentalne warunki: Polska musi najpierw być państwem prawnym. Nie tylko w deklaracjach i art. Konstytucji, ale w rzeczywistości. Jak na razie daleko nam do „jako tako” o ideale nie wspomnę.

Jak dotąd – 21 – lat Rzeczpospolitej, żadna komisja sejmowa nie spełniła swojego zadania. Te komisje to niepotrzebne nikomu kosztowne bicie piany i podniecanie się.

Już w 1615r. Zbigniew Ossoliński napisał o komisjach sejmowych

„...W tym roku na trybunale odkrył Pan Bóg niecnotliwe mincarskie roboty, z których fałszywymi pieniędzmi haniebnie Ojczyzna nasza napełniła się, z niewypowiedzianą szkodą naszą. A iż na sejmach uchylono te sprawy...porwał się na nie trybunał...
...mincarze ex torturis wyśpiewali kilku znacznych szlachciców, u których fałszywe pieniądze bijali...to jest: Piotra Gorajskiego, Komorowskiego, Otwinowskiego, Marcina Silnickiego, Kaczkowskiego, Zaduskiego.
Nie wytrwał jednak dwór, stąd zawsze wszystko złe i plagi na Ojczyznę naszą wychodziły, aby tak jawnym złoczyńcom i szkodnikom wielkim Rzeczpospolitej faworyzować nie miał, podał zaraz rękę Silnickiemu pan kanclerz Kryski, a Zaduskiemu pan podkomorzy Bobola, ...tak prywata zawsze publikę psuje, podali im gleity, za którymi wolni między nami żyli...
14 Septembris ( 1615r)...odprawowaliśmy sejmik deputancki ...jako to więc bywa , że siła idzie za chlebem obrany był Gorajski, choć niektórzy ozywali się, że trzeba było pierwej dobrze wywietrzyć się panu Gorajskiemu z przeszłej tak szpetnej suspicyji, a z której nie tak się wywiódł, jako raczej wypłakał...”

Ot, a mówią, że uczymy się na błędach...
Pozdrawiam

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS