menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pusto w Monopolu 16-08-2010

O czwartej nad ranem kończę pisanie ostatniego rozdziału „Polskiej Mafii”. Sześć godzin później wchodzę do TVP. Na korytarzu spotykam Przemka Wojciechowskiego, przyjaciela Witka Gadowskiego, który obejmując fotel szefa TVP1 ściągnął go na Woronicza. Wybuchamy obaj śmiechem. Witamy się serdecznie, zaprasza bym wpadł do niego. Mówię, że dzisiaj nie mogę, dopiero za dwa tygodnie. – Ale czy będziesz jeszcze tutaj? – pytam i obaj wybuchamy ponownie śmiechem.

Kilka godzin później pociąg do Katowic. Czytam „Różowe strusie pióra” Hanny Krall.  Katowice witają deszczem. W hotelowej restauracji jestem zmuszony do słuchania jak „łowca głów” (kobieta w czerwonej spódnicy) odbywa kolejne spotkania kwalifikacyjne na stanowisko dyrektora oddziału banku. Po 23 ląduje w opustoszałej restauracji i barze Hotelu Monopol. W latach 80-tych bohaterzy książki „Polska mafia” byli tutaj królami. Tętniło tu nocne życie. Dzisiaj przesiaduje tutaj tylko jedna, podstarzała, pamiętająca tamte czasy, czarnowłosa, dziwka, bo trudno nazwać ją panienką lekkich obyczajów, i dwójka handlarzy, biznesmenów, cholera wie jak ich nazwać.

W recepcji hotelu, gdy odbieram klucz, słyszę, że o piątej rano zamówiono mi śniadanie. Na twarzy recepcjonistki  pojawia się uśmiechi. Czy naprawdę mam  podziękować, że jutro o tej porze mam się zwlec z łóżka?


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
ksiazka
Autor: wojtek
2010-08-25 00:58:53
Witam serdecznie,
gratuluje konca pisania. Czy moge spytac ile bedzie stron? Jak kiedys pisalem, nikt juz sie tym tematem nie zajmie w przyszlosci, anie tez nie bedzie pamietal, czyli nie bedzie zainteresowany kupnem jako potencjalny klient, mysle. Tak czy owak gratuluje siedzenia i pisania.Pozdrawiam.
W.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS