menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Mentalność Kalego 09-05-2004
Dziennikarze oburzeni są publikacją zdjęć zabitego Waldemara Milewicza przez Super Expressu. Trudno uwierzyć w szczerość intencji tej publikacji, ale trudno też nie zauważyć innej strony, o której mówią dwa komentarze znalezione w Internecie: 
„A to nieładnie się SE zachował... Przecież jakieś zasady są, o swoich się źle nie pisze i już z pewnością nie pokazuje jako mięso wojenne. I o to największa pretensja, a nie że się ludzkiej tragedii nie powinno wykorzystywać. Spora cześć dziennikarstwa to żerowanie na ludzkich tragediach, wpychanie się z obiektywem jak najbliżej krwi i trupów. A już sztandarowy numer to pokazanie zapłakanych po stracie bliskich, którzy w szoku nie odpędzą kamerzysty i dadzą się skręcić. I gdzie są bliscy Milewicza, ja się pytam? Czemu im nikt nie wlezie z butami i kamerą do domu i nie wydusi z nich łkającego wyznania na główne wydanie? Zwykłym ludziom można takie świństwo zrobić, to czemu nie rodzinie dziennikarza? Mentalność Kalego i tyle.” „Szkoda go, bo chyba wierzył w to, co robił, ale wczoraj widziałem reportaż, w którym tłum dziennikarzy z aparatami robił drastyczne zdjęcia biednym zabitym ludziom w Iraku, którzy nie mogli byli zadecydować, czy chcą się znaleźć na wojnie. Dziennikarze dziwili się trochę, że rodziny ofiar na nich pomstowały. Nikt wtedy nie wysłał żadnego protestu, a podejrzewam, że niejeden bohaterski reporter otrzymał nagrodę na jakiejś wystawie zdjęć pod szczytnymi hasłami.”

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS