menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Jedynie śmierć mogła być zmazaniem hańby 18-11-2010

Kazimier Kutz o swojej ciotce -"„Dziewczyna oskarżona przez koleżanki, Niemki, o kradzież (pieniędzy lub książki, dziś nikt z rodziny dokładnie nie pamięta) - rzuca się pod pociąg. [Jej] pogrzeb jest manifestacją patriotyczną.
Wkrótce policja znajduje złodzieja. Kutz: - Siostra matki była najbiedniejszą uczennicą, jedyną Polką wśród Niemek pochodzących z bogatych mieszczańskich rodzin. Podejrzenie o kradzież musiało paść na nią. A ona, wychowana w surowym reżimie, ze strachu przed prześladowaniem w szkole i trochę przed matką -wybrała śmierć.
Maria Gołąb powtarza, co mówiono w domu o ciotce: - Była absolutnie, krystalicznie uczciwa. Posądzenie o coś takiego to był koniec jej świata.
- Jedynie śmierć mogła być zmazaniem hańby. Tak ją wychowała moja babka - dorzuca Kutz.”
Aleksandra Klich – Cały ten Kutz – wyd. Znak, Kraków 2009 – s.13-14

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS