menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Od trzech dni oglądam tylko ALJAZEERA 29-01-2011

Facebook i Twitter jako pierwsze w Polsce zauważyły to, co dzieje się w Afryce Północnej i jakie to ma znaczenie dla reszty świata, w tym naszego kraju. Dojście do władzy ortodoksyjnych islamistów oznacza przewrót geopolityczny. Tradycyjne polskie media pogubione, żyją w innym świecie. Ponizej kilka komentarzy dotyczących tej sytuacji, opublikowanych na Facebook.

‎22 stycznia Piotr Niemczyk napisał: „W Algierii i Jaordanii masowe demonstracje. W Egipcie kolejne samospalenia. Sudan i Liban na pograniczu wojny domowej. A w dzisiejszych Faktach TVN obok katastrofy smoleńskiej dwa najważniejsze tematy to: płatne towarzystwo na studniówkę i wielka kariera "nie masz cwaniaka nad warszawiaka".

Tomasz Butkiewicz: „Świetnie koresponduje z tym komentarz Naszkowskiej na wyborcza.pl o tytule: co tam świat, my mamy katastrofę! gdzie pomstuje na media, że na zajmują się rewoltami w Arabii. Obok na czołówce tekst o Kaczyńskim.”

Maria Mania Bnińska: „Ale Wyborcza - papierowa - tez się nie pokusiła o jakąkolwiek analizę sytuacji w Egipcie czy w Północnej Afryce. Tylko zestawienie wydarzeń. A wystarczyło oglądać wczoraj Al Jazeere i już gotowa analiza :) Ech, ręce opadają.”

Ja: Dzisiaj Wprost.pl podawał:"Kilkuset demonstrantów chce ustąpienia Mubaraka". Tymczasem jest ich ok 50 tys.. Wystarczy włączyć ALJAZEERA i widać na własne oczy, że więcej jest demonstrujących. 

Ja: Zapraszanie do studia telewizyjnego archeologa, który mówi, że nie wolno teraz chodzić tam w krótkich spodenkach nie objaśnia tego co się teraz dzieje w Egipcie.

Malgorzata Machowska: "Perełka sprzed 2 dni: PR pr.3, serwis wieczorny. Gdy na ulicach Kairu lała się krew pierwsza wiadomość brzmiała - ' Ponad 60% Polaków cierpi na nadwagę"

Elżbieta Wiśniewska: "Tak naprawdę to w tym co obserwujemy nie ma nic zaskakującego. Nasze media sa skupiione na naszych polskich sprawach a wrecz na plotkach. Tak jest łatwiej i wygodniej. Juz kilka razy w róznych sytuacjach porównywałam czołowki prasy angielsko i francuskojęzycznej zestaw nagłowków i kolejnośc tematów u nich podobana w Polsce zupełnie inna. Gdy wydarza sie cos w odległych krajach to zaczynamu ich szukać na mapie. To co dzieje sie w Egipcie może przeorac scene polityczna swiata a my o tym czy można nurkowac bezpiecznie. Więcej uwagi poswięcono rekinom w Sharm."

Fragment korespondencji z Piotrem Niemczykiem, który doskonale podsumowuje problem:” Obawiam się, że nadawcy mają badania, z których wynika, że "przeciętnego Polaka" nie obchodzi nic oprócz wewnętrznych sporów, albo bzdur w rodzaju "nie masz cwaniaka nad warszawiaka". Tyle że jak ma to kogokolwiek interesować, jeżeli serwisy informacyjne w ogóle o tym nie mówią.”


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS