menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Od trzech dni oglądam tylko ALJAZEERA 29-01-2011

Facebook i Twitter jako pierwsze w Polsce zauważyły to, co dzieje się w Afryce Północnej i jakie to ma znaczenie dla reszty świata, w tym naszego kraju. Dojście do władzy ortodoksyjnych islamistów oznacza przewrót geopolityczny. Tradycyjne polskie media pogubione, żyją w innym świecie. Ponizej kilka komentarzy dotyczących tej sytuacji, opublikowanych na Facebook.

‎22 stycznia Piotr Niemczyk napisał: „W Algierii i Jaordanii masowe demonstracje. W Egipcie kolejne samospalenia. Sudan i Liban na pograniczu wojny domowej. A w dzisiejszych Faktach TVN obok katastrofy smoleńskiej dwa najważniejsze tematy to: płatne towarzystwo na studniówkę i wielka kariera "nie masz cwaniaka nad warszawiaka".

Tomasz Butkiewicz: „Świetnie koresponduje z tym komentarz Naszkowskiej na wyborcza.pl o tytule: co tam świat, my mamy katastrofę! gdzie pomstuje na media, że na zajmują się rewoltami w Arabii. Obok na czołówce tekst o Kaczyńskim.”

Maria Mania Bnińska: „Ale Wyborcza - papierowa - tez się nie pokusiła o jakąkolwiek analizę sytuacji w Egipcie czy w Północnej Afryce. Tylko zestawienie wydarzeń. A wystarczyło oglądać wczoraj Al Jazeere i już gotowa analiza :) Ech, ręce opadają.”

Ja: Dzisiaj Wprost.pl podawał:"Kilkuset demonstrantów chce ustąpienia Mubaraka". Tymczasem jest ich ok 50 tys.. Wystarczy włączyć ALJAZEERA i widać na własne oczy, że więcej jest demonstrujących. 

Ja: Zapraszanie do studia telewizyjnego archeologa, który mówi, że nie wolno teraz chodzić tam w krótkich spodenkach nie objaśnia tego co się teraz dzieje w Egipcie.

Malgorzata Machowska: "Perełka sprzed 2 dni: PR pr.3, serwis wieczorny. Gdy na ulicach Kairu lała się krew pierwsza wiadomość brzmiała - ' Ponad 60% Polaków cierpi na nadwagę"

Elżbieta Wiśniewska: "Tak naprawdę to w tym co obserwujemy nie ma nic zaskakującego. Nasze media sa skupiione na naszych polskich sprawach a wrecz na plotkach. Tak jest łatwiej i wygodniej. Juz kilka razy w róznych sytuacjach porównywałam czołowki prasy angielsko i francuskojęzycznej zestaw nagłowków i kolejnośc tematów u nich podobana w Polsce zupełnie inna. Gdy wydarza sie cos w odległych krajach to zaczynamu ich szukać na mapie. To co dzieje sie w Egipcie może przeorac scene polityczna swiata a my o tym czy można nurkowac bezpiecznie. Więcej uwagi poswięcono rekinom w Sharm."

Fragment korespondencji z Piotrem Niemczykiem, który doskonale podsumowuje problem:” Obawiam się, że nadawcy mają badania, z których wynika, że "przeciętnego Polaka" nie obchodzi nic oprócz wewnętrznych sporów, albo bzdur w rodzaju "nie masz cwaniaka nad warszawiaka". Tyle że jak ma to kogokolwiek interesować, jeżeli serwisy informacyjne w ogóle o tym nie mówią.”


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS