menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Idioci radni z Poronina 05-02-2011

Po wczorajszym dniu spotkań, tradycyjnej już co tygodniowej wątróbce z jabłkami z…. w restauracji nowego hotelu poselskiego, dzisiaj zamiast planowanego pisania książki o premierze Donaldzie Tusku (który zamienia się dla mnie w goniącego białego króliczka), zasiadłem przed ekranem i obejrzałem filmy dokumentalne. Koreański film "Złom z całego świata" w reżyserii Bong-Nam Park. W Chittagong, portowym mieście w Bangladeszu prawie połowa statków świata rozbierana jest tam na części. W tak zwanych stoczniach  dwadzieścia tysięcy ludzi ( w tym dzieci) pracuje w skrajnych warunkach. Po nim francuski „Dom” (reż. Yann Arthus-Bertrand). Piękne zdjęcia, ale już mniej to co wyrażają. Oba filmy przygnębiające.

Postanowiłem przerwać ten seans filmowy i zanurzyć się w książce Geralda Martina „Gabriel Garcia Marquez. Życie” . Marquez niczym Kapuściński budował swój życiorys na mieszaniu prawdy i fikcji. „Chyba żadne dzieło współczesnego pisarza nie ukazuje tak jak książki Garcii Marqueza urzekająco, wręcz tajemniczo, relacji między prawdą, fikcją, pozorami rzeczywistości i szczerością”

Paweł Szwed na Facebook, tak słusznie skomentował powrót Lenina do Poronina: "Trudno dać wiarę, że taki kretynizm może się publicznie akurat w Polsce ujawniać. Kończę "Rosję bolszewikow" Pipesa. Polecam tę lekturę zidiociałym radnym Poronina."


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS