menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Po co być medialną tubą? 17-02-2011

Przebudziłem się, włączyłem TV. Jakiś gość przy pomocy telefonu, szklanki, butelki wody mineralnej i gazety jako ekspert wyjaśniał katastrofę smoleńską. Co jest? - pomyślałem. Potem było coraz bardziej ciekawie. Zamiast kontrolerów na wieży mogły być szympanse.
Nie tylko to dziwiło. Dlaczego polska agencja prasowa PAP współorganizowała ten „telemost”? Przygotowana była tak dobrze, że miała problem z tłumaczeniem pytań dziennikarzy. „Czy mógłby pan je dostarczyć na piśmie. Jest za skomplikowane” – usłyszał dziennikarz od przedstawiciela PAP. Skomplikowane? A jakich pytań spodziewał się PAP, wiedząc czego dotyczy konferencja? Dziennikarze mieli się pytać o pogodę w Moskwie?
Ostatnim zdziwieniem było to, że polscy dziennikarze nie wyszli manifestacyjnie z konferencji, widząc do jakiego medialnego cyrku ich zaproszono, że wydawcy telewizyjni nie przerwali transmisji, która miała tylko propagandowy cel. Po co być bezmyślną tubą jedynie słusznej rosyjskiej wersji?


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS