menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ot, taka sobie mafijna znajomość Kiszczaka z Herszmanem 26-04-2011

W 1981 roku ukazała się krótka notatka w „Żołnierzu Wolności”:
Uważajcie, bracia Polacy zajmujący wysokie stanowiska, albowiem w Warszawie pojawił się znowu hochsztapler o nazwisku Herszman. Jego miejscem postoju jest Szwecja, ale Polskę lubi odwiedzać. W celach, powiedzieć można, zarobkowych. Był on tym, który wykantował Polskę przy budowie hotelu w Mrągowie. Do swych osiągnięć zalicza także okradzenie Zjednoczonych Przedsiębiorstw Cyrkowych na milion koron.
 
W swoim apartamencie miał rządówkę
 
– Miałem piętnaście lat zakazu wyjazdu za granicę – wspomina Marek Minchberg, pseudonim „Gruby Marek”. – Herszman chwycił za telefon, w swoim apartamencie miał rządówkę, zadzwonił do Kiszczaka i na drugi dzień dostałem telegram, że się mam zgłosić po paszport.
 
Fragment książki Sylwestra Latkowskiego "Polska mafia"


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS