menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ot, taka sobie mafijna znajomość Kiszczaka z Herszmanem 26-04-2011

W 1981 roku ukazała się krótka notatka w „Żołnierzu Wolności”:
Uważajcie, bracia Polacy zajmujący wysokie stanowiska, albowiem w Warszawie pojawił się znowu hochsztapler o nazwisku Herszman. Jego miejscem postoju jest Szwecja, ale Polskę lubi odwiedzać. W celach, powiedzieć można, zarobkowych. Był on tym, który wykantował Polskę przy budowie hotelu w Mrągowie. Do swych osiągnięć zalicza także okradzenie Zjednoczonych Przedsiębiorstw Cyrkowych na milion koron.
 
W swoim apartamencie miał rządówkę
 
– Miałem piętnaście lat zakazu wyjazdu za granicę – wspomina Marek Minchberg, pseudonim „Gruby Marek”. – Herszman chwycił za telefon, w swoim apartamencie miał rządówkę, zadzwonił do Kiszczaka i na drugi dzień dostałem telegram, że się mam zgłosić po paszport.
 
Fragment książki Sylwestra Latkowskiego "Polska mafia"


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS