menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Polska mafia. Rozdział 23 - Lechia 05-05-2011

Na początku lat osiemdziesiątych Nikodem Skotarczak miał problemy z otrzymywaniem zgody na wyjazdy poza granice Polski. Nie pomagały łapówki ani wstawiennictwo zaprzyjaźnionych ludzi służb. Odmowy w części utajnionej były uzasadniane tak: „W związku z postępowaniami karnymi, m.in. za paserstwo i pobicie oraz podatkowymi występowano
o zastrzeżenie dla niego wyjazdu z Polski”.
Skotarczak pilnie potrzebował wsparcia i jakiegoś uzasadnienia swoich częstych wyjazdów zagranicznych. Nikt już nie pamięta, albo nie chce sobie przypomnieć, jak to się stało, że postanowił wykorzystać Budowlany Klub Sportowy Lechia w Gdańsku jako przykrywkę do prowadzenia swoich szemranych interesów. To inna wersja niż ta, w której to Nikodem Skotarczak jest bezinteresownym sponsorem klubu: miał włożyć w niego ponad milion marek niemieckich, stając się tym samym ojcem sukcesu drużyny piłkarskiej, którego ukoronowaniem był awans w ciągu jednego sezonu (1982/1983) z III do II ligi i zdobycie Pucharu Polski.
Oficjalnie „Nikoś” został kierownikiem technicznym drużyny rugby i działaczem klubu. Od tej pory jego wyjazdy zagraniczne miały także charakter służbowy. Dyrektor klubu Jerzy Klockowski pisał do wydziału paszportowego WUSW w Gdańsku:
Zarząd BKS Lechia Gdańsk uprzejmie prosi o rozważenie możliwości przyśpieszenia wydania paszportu na wyjazd do RFN naszemu działaczowi ob. Nikodemowi Skotarczakowi [...] złożył wniosek o wydanie paszportu na wyjazd prywatny do RFN; a przy okazji ma przywieźć niezbędny sprzęt dla sekcji piłki nożnej, a przede wszystkim buty piłkarskie dla naszych piłkarzy.
Nikodem Skotarczak zaczął wyjeżdżać służbowo z drużyną rugby na oficjalne zawody sportowe. Ta dobra passa skończyła się jednak wpadką w grudniu 1984 roku. Został zatrzymany na przejściu granicznym w Kołbaskowie,
gdy wracał z RFN-u. „Nikoś” „w nowo zakupionym samochodzie ciężarowym usiłował przemycić 198 par spodni dżinsowych, 27 kaset magnetowidowych nagranych, łącznej wartości 1 miliona 125 tysięcy złotych”.
Stracił paszport.
W tym samym roku z rąk Kazimierza Rynkowskiego, ówczesnego prezydenta miasta, Nikodem Skotarczak otrzymał tytuł „Zasłużonego dla Gdańska” – w podziękowaniu za zasługi dla klubu Lechia.
 
Rozdział 23 z książki Sylwestra Latkowskiego „Polska mafia”


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS