menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Ostatnia Wieczerza" zadebiutuje na Dwóch Brzegach 09-05-2011

Prapremiera najnowszego film dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego "Ostatnia Wieczerza" odbędzie się 3 sierpnia br. na Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym. Miejsce pierwszego publicznego pokazu nie wybrano przypadkowo. W 2002 roku  film Sylwestra Latkowskiego "PUB 700" uznano najlepszym polskim filmem dokumentalnym Festiwalu Filmowego w Kazimierzu. Bohaterem filmu był Leszek Możdżer, który jest obecnie autorem muzyki do filmu "Ostatnia Wieczerza". Obaj twórcy (Sylwester Latkowski, Leszek Możdżer) oraz bohaterzy (Maciej Świeszewski, Paweł Huelle i ks. Krzysztof Niedałtowski) będą gośćmi festiwalu, spotkają się po projekcji z widownią.

Krótko o filmie:  Punktem wyjścia filmowej opowieści jest historia powstania obrazu Macieja Świeszewskiego  "Ostatnia Wieczerza". Jednak Sylwestra Latkowskiego nie same dzieło zainteresowało, a człowiek, który je stworzył.  Filmowa "Ostatnia Wieczerza" to dziennik artysty, malarza Macieja Świeszewskiego. Kamera od kilku lat towarzyszy Świeszewskiemu,  zapisując jego zmagania nie tylko z materią sztuki, ale światem codziennym. Pierwsze zdjęcia odbyły się jesienią 2008 roku w Warszawie. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Piesiak, montażem zajął się Rafał Samborski, dźwiękiem Michał Leśniewski. Film powstał dzięki wsparciu mecenasów filmu Energa S.A. i NDI S.A.. Producentami są Film Skafander i ArtNet przy współfinansowaniu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

http://www.filmweb.pl/news/%22Ostatnia%20wieczerza%22%20zadebiutuje%20na%20Dw%C3%B3ch%20Brzegach-73341


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS