menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Ostatnia Wieczerza" zadebiutuje na Dwóch Brzegach 09-05-2011

Prapremiera najnowszego film dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego "Ostatnia Wieczerza" odbędzie się 3 sierpnia br. na Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym. Miejsce pierwszego publicznego pokazu nie wybrano przypadkowo. W 2002 roku  film Sylwestra Latkowskiego "PUB 700" uznano najlepszym polskim filmem dokumentalnym Festiwalu Filmowego w Kazimierzu. Bohaterem filmu był Leszek Możdżer, który jest obecnie autorem muzyki do filmu "Ostatnia Wieczerza". Obaj twórcy (Sylwester Latkowski, Leszek Możdżer) oraz bohaterzy (Maciej Świeszewski, Paweł Huelle i ks. Krzysztof Niedałtowski) będą gośćmi festiwalu, spotkają się po projekcji z widownią.

Krótko o filmie:  Punktem wyjścia filmowej opowieści jest historia powstania obrazu Macieja Świeszewskiego  "Ostatnia Wieczerza". Jednak Sylwestra Latkowskiego nie same dzieło zainteresowało, a człowiek, który je stworzył.  Filmowa "Ostatnia Wieczerza" to dziennik artysty, malarza Macieja Świeszewskiego. Kamera od kilku lat towarzyszy Świeszewskiemu,  zapisując jego zmagania nie tylko z materią sztuki, ale światem codziennym. Pierwsze zdjęcia odbyły się jesienią 2008 roku w Warszawie. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Piesiak, montażem zajął się Rafał Samborski, dźwiękiem Michał Leśniewski. Film powstał dzięki wsparciu mecenasów filmu Energa S.A. i NDI S.A.. Producentami są Film Skafander i ArtNet przy współfinansowaniu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

http://www.filmweb.pl/news/%22Ostatnia%20wieczerza%22%20zadebiutuje%20na%20Dw%C3%B3ch%20Brzegach-73341


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS