menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Głucha noc 06-06-2011

Dobry film o problemie samplowania, czyli „Złodzieje praw autorskich” (reż. B.Franzen,K.Mcleod). W Polsce ofiarą tego sporu padła „Głucha Noc” Peja/Slums Attack. Dzisiaj legalnie nie można wysłuchać tego utworu, ani obejrzeć teledysku. Legalnie można tylko wysłuchać „Chmurami zatańczy” Stana Borysa.
Należy powiedzieć wprost, że nie byłoby polskiego hip hopu, tego najbardziej trzymającego się ulicy, gdyby nie pożyczanie, cytowanie… samplowanie. Trzymając się prawniczego legalizmu większość płyt z przełomu XX i XXI wieku należałoby aresztować i zakazać ich słuchania.


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
o \"samplerach-raperach\" i nie tylko
Autor: yeah
2011-06-20 02:23:13
Żadna strata, bo te płyty są w większości nic nie warte a oparte na samplach (że użyję tego określenia) nagrania, dają świadectwo braku talentu i inwencji ich twórców. Sami tylko kłapać gębami potrafią, wyrzucając z siebie słowotok. Oczywiście ta mizeria nie dotyczy tylko rapu, czy hip-hopu ale i pozostałych gatunków muzyki, której twórcy dawno już zżarli własny ogon i teraz wgryzają się w pośladki.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS