menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Głucha noc 06-06-2011

Dobry film o problemie samplowania, czyli „Złodzieje praw autorskich” (reż. B.Franzen,K.Mcleod). W Polsce ofiarą tego sporu padła „Głucha Noc” Peja/Slums Attack. Dzisiaj legalnie nie można wysłuchać tego utworu, ani obejrzeć teledysku. Legalnie można tylko wysłuchać „Chmurami zatańczy” Stana Borysa.
Należy powiedzieć wprost, że nie byłoby polskiego hip hopu, tego najbardziej trzymającego się ulicy, gdyby nie pożyczanie, cytowanie… samplowanie. Trzymając się prawniczego legalizmu większość płyt z przełomu XX i XXI wieku należałoby aresztować i zakazać ich słuchania.


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
o \"samplerach-raperach\" i nie tylko
Autor: yeah
2011-06-20 02:23:13
Żadna strata, bo te płyty są w większości nic nie warte a oparte na samplach (że użyję tego określenia) nagrania, dają świadectwo braku talentu i inwencji ich twórców. Sami tylko kłapać gębami potrafią, wyrzucając z siebie słowotok. Oczywiście ta mizeria nie dotyczy tylko rapu, czy hip-hopu ale i pozostałych gatunków muzyki, której twórcy dawno już zżarli własny ogon i teraz wgryzają się w pośladki.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS