menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Niektórzy policjanci, i to wysokiego szczebla, bardziej troszczą się, aby nie spadł włos z głowy politykom niż zwykłym ludziom 26-08-2011

NM: Dlaczego właśnie Skarżysko, a nie jakieś inne miejsce w Polsce? Wiele przecież jest miejscowości, a nawet miast w naszym kraju, gdzie występują podobne zjawiska jak te, z którymi można spotkać się w Skarżysku właśnie.

Sylwester Latkowski: Zgłosiły się do mnie w tym samym czasie różne osoby, opowiadając historie, w które trudno uwierzyć. Myślałem, że, minęły czasy o których kiedyś Leszek Miller powiedział, że Skarżysko-Kamienna to miasto, w którym miejscowa władza skumplowała się z mafią. A były poseł Henryk Długosz odwiedzając Skarżysko dla własnego bezpieczeństwa zabierał ze sobą broń. – „Ludzie, którzy chcieli mi pogrozić, mówili, że wiedzą, jaką trasą i jakim samochodem jeżdżę do Warszawy i żebym uważał na tiry.”. Słowa wypowiedziane w 2002 roku wydają się nadal być aktualne. Dzisiaj zmienił się tylko kolor partii polityków, których to dotyczy.

NM: Kiedy ukaże się książka?

S.L.: Pracę zamierzam ukończyć w tym roku, cały czas rozważam, czy także nie nakręcić filmu dokumentalnego. Każde spotkanie mam udokumentowane, w związku z tym.


NM:Co skłoniło Pana do napisania tej książki i czy ewentualnie chciałby Pan coś tą publikacją zmienić?


S.L.: Sprawa Olewnika, której od lat się przyglądam, pokazała, jak wygląda lokalna Polska. Nie ma lepszego przykładu czym jest mafia w Polsce: układy na dole, sięgające góry. Ale nie o mafii to książka, a o Polsce, tej dzisiejszej, oddalonej o 140 kilometrów od Warszawy, Skarżysko i okolice, na chwilę zawitam także do Starachowic, Szydłowca; te miasta będą metaforą naszej dzisiejszej lokalnej Polski. Czas wreszcie poważnie zająć się tym problemem. Nie wolno zostawiać ludzi samych sobie na pastwę lokalnych sitewek i sitew. Tu państwo, mając policję, prokuraturę, sądownictwo, polityków, posłów i senatorów, wojewodów, powinno walczyć z mafijnymi układami. Nie może tak być, jak natrafiłem przy pracy nad „Człowiekiem z lasu”, że niektórzy policjanci, i to wysokiego szczebla, bardziej troszczą się, aby nie spadł włos z głowy politykom niż zwykłym ludziom. Przekazują informacje dotyczące śledztw, w których pojawiają się ich nazwiska.

http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/1053123,sylwester-latkowski-napisze-ksiazke-o-skarzysku-kamiennej,id,t.html#a090542538908ecc,1,3,5

 


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS