menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Niektórzy policjanci, i to wysokiego szczebla, bardziej troszczą się, aby nie spadł włos z głowy politykom niż zwykłym ludziom 26-08-2011

NM: Dlaczego właśnie Skarżysko, a nie jakieś inne miejsce w Polsce? Wiele przecież jest miejscowości, a nawet miast w naszym kraju, gdzie występują podobne zjawiska jak te, z którymi można spotkać się w Skarżysku właśnie.

Sylwester Latkowski: Zgłosiły się do mnie w tym samym czasie różne osoby, opowiadając historie, w które trudno uwierzyć. Myślałem, że, minęły czasy o których kiedyś Leszek Miller powiedział, że Skarżysko-Kamienna to miasto, w którym miejscowa władza skumplowała się z mafią. A były poseł Henryk Długosz odwiedzając Skarżysko dla własnego bezpieczeństwa zabierał ze sobą broń. – „Ludzie, którzy chcieli mi pogrozić, mówili, że wiedzą, jaką trasą i jakim samochodem jeżdżę do Warszawy i żebym uważał na tiry.”. Słowa wypowiedziane w 2002 roku wydają się nadal być aktualne. Dzisiaj zmienił się tylko kolor partii polityków, których to dotyczy.

NM: Kiedy ukaże się książka?

S.L.: Pracę zamierzam ukończyć w tym roku, cały czas rozważam, czy także nie nakręcić filmu dokumentalnego. Każde spotkanie mam udokumentowane, w związku z tym.


NM:Co skłoniło Pana do napisania tej książki i czy ewentualnie chciałby Pan coś tą publikacją zmienić?


S.L.: Sprawa Olewnika, której od lat się przyglądam, pokazała, jak wygląda lokalna Polska. Nie ma lepszego przykładu czym jest mafia w Polsce: układy na dole, sięgające góry. Ale nie o mafii to książka, a o Polsce, tej dzisiejszej, oddalonej o 140 kilometrów od Warszawy, Skarżysko i okolice, na chwilę zawitam także do Starachowic, Szydłowca; te miasta będą metaforą naszej dzisiejszej lokalnej Polski. Czas wreszcie poważnie zająć się tym problemem. Nie wolno zostawiać ludzi samych sobie na pastwę lokalnych sitewek i sitew. Tu państwo, mając policję, prokuraturę, sądownictwo, polityków, posłów i senatorów, wojewodów, powinno walczyć z mafijnymi układami. Nie może tak być, jak natrafiłem przy pracy nad „Człowiekiem z lasu”, że niektórzy policjanci, i to wysokiego szczebla, bardziej troszczą się, aby nie spadł włos z głowy politykom niż zwykłym ludziom. Przekazują informacje dotyczące śledztw, w których pojawiają się ich nazwiska.

http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/1053123,sylwester-latkowski-napisze-ksiazke-o-skarzysku-kamiennej,id,t.html#a090542538908ecc,1,3,5

 


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS