menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pociąg do Polski Zybertowicza 25-09-2011

Mam niedosyt po lekturze książki Andrzeja Zybertowicza „Pociąg do Polski. Polska do pociągu”, za mało w niej konkretów, argumentów, które profesor musiał poznać gdy był blisko władzy i służb.

Oczywiście, wiem, że to zbiór jego publicystyki, ale niedosyt pozostaje. Może Andrzej Zybertowicz zdecyduje się napisać, na przykład, książkę o Wojskowych Służbach Informacyjnych, choćby po to by wykazać to co raportem nie udało się wytłumaczyć i wyjaśnić? Odpowiedzieć też wprost, dlaczego druga część raportu nadal spoczywa w prezydenckim archiwum?

Z Andrzejem Zybertowiczem zgadzam się w wielu kwestiach – jak „układów” trawiących Polskę , mafii, wpływu służb na naszą rzeczywistość, ale trudno mi przyjąć do wiadomości, że oto grzeszne są tylko środowiska związane lub bliskie z PO, PSL (tutaj warto zapytać, czemu obecny wiceszef ABW pozostał zmilczany, a rolę czarnego charakteru gra tylko Krzysztof Bondaryk?) i SLD, a PiS to „biała lilija”.  Tytuł rozdziału „PiS można oszukać, ale nie przekupić” doskonale oddaje takie myślenie. A w Polsce „układy” są ponadpartyjne. Za rządów PiS w służbach także dochodziło do patologii, jak wcześniej i obecnie.

Czekam na kolejną książkę Andrzeja Zybertowicza, bo choć on ostatnio zbyt często kieruje się wyborem politycznym w ocenie polskiej rzeczywistości, trudno mu nie odmówić także trafnych spostrzeżeń. Lektura jego książek nie jest czasem straconym.

Andrzej Zybertowicz "Pociąg do Polski. Polska do Pociągu", Prohibita 2011


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Zawsze są jakieś niedociągnięcia....
Autor: JANEK
2011-10-06 20:41:14
Czytając Pańską książkę Polska Mafia twierdzę to samo co Pan o książce prof.A.Zybertowicza.
Wiele wątków pominięto lub tylko zostały delikatnie liźnięte np.afera FOZZ ,czyżby bał się Pan o niej napisać szerzej?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS