menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Skarżysko-Kamienna 05-06-2004
Zjeżdżam z trasy Warszawa-Kraków. Skarżysko-Kamienna. Miasto szarych  budynków, pordzewiałego żelastwa, w które zamieniły się fabryki. Drogi pokryte dziurami przypominają krajobraz księżycowy. Z prawie 20 tysięcy osób zatrudnionych w tych fabrykach, dzisiaj pracę ma 1200 osób. Ludzie wyemigrowali do Włoch i Niemiec za pracą. Bieda rozszerza się i pogłębia mówi recepcjonistka w hotelu. Poczucie beznadziei i braku perspektyw jest tak silne, że przypomina mi się Grodno na Białorusi, na początku lat 90-tych. Kolejne zapomniane miasto w Polsce.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
może i zapomniane, ale nie przez ludzi...
Autor: olaa
2006-04-11 22:16:09
To moje miasto...nie boje sie tego powiedziec...mój dom, rodzina, przyjaciele...pewnie, że połowa z nich wyjechała...cóż poradzić...takie życie...ale jednak coś trzyma...sprawia, że tam wracam i chce wracać...a te szare budnki, pordzewiałe żelastwa to historia...moje życie...I zawsze kiedy to widze to myśle, że może być lepiej...bo dlaczego nie...nie jestem jedyna...Skarżysko - Kamienna z księżycowym krajobrazem dziur na drodze, ze znudzoną recepcjonistką w hotelu...ale jednak zaboli gdy ludzie nie wiedzą gdzie leży i jak tą nazwę w ogóle się odmienia...Skarżysko - Kamienna...to moje miasto...mój dom...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS