menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Bezkarność 18-06-2004
Warszawa,   17    czerwca 2004  roku   W związku z wystąpieniem, dotyczącym audycji wyemitowanych w programie MTV Polska pt. „Hardcorowe popołudnie w MTV” i „Dirty Sanchez” /emisja 24 kwietnia 2004 roku/, z upoważnienia Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uprzejmie proszę o przyjcie następujących informacji. 
Powyższa sprawa została omówiona 12 maja 2004 roku podczas posiedzenia KRRiT, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu MTV  Polska.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że wyemitowaniem w paśmie chronionym wyżej wymienionej audycji nadawca naruszył obowiązujące prawo.
MTV Polska nie ma polskiej koncesji, nadaje bowiem drogą satelitarną z Wielkiej Brytanii. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła wystąpić z krytyką działalności MTV Polska do Office of Communications – brytyjskiego regulatora rynku medialnego i telekomunikacyjnego /angielskiego odpowiednika KRRiT/.
Członkowie KRRiT zdecydowali ponadto o przeprowadzeniu monitoringu programu MTV Polska, pod kątem zbadania zgodności emitowanych przez stacje treści z wymogami polskiego prawa.
Obecni podczas posiedzenia przedstawiciele nadawcy złożyli wyrazy ubolewania, stwierdzili, że zaistniała sytuacja była wynikiem błędu ludzkiego, argumentowali, że program został nadany przez pomyłkę, w czasie chronionym, tj. o godz. 14.30.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobowiązała MTV Polska do niezwłocznych przeprosin polskich widzów na antenie oraz na łamach  polskich dzienników. Takie przeproszenie zostało opublikowane  14 maja 2004 roku na łamach gazety „Rzeczpospolita” i „ Fakty” oraz w dniu 15 maja br. na antenie MTV Polska
Krajowa Rada oczekuje ponadto szczegółowych informacji, dotyczących m.in, wprowadzenia zabezpieczeń przeciwdziałających podobnym naruszeniom w przyszłości i dostosowujących rozpowszechniany w Polsce  program do obowiązującego prawa. 
KRRiT oczekuje również na informacje dotyczące postępowania prowadzonego w Wielkiej Brytanii przez OFCOM.
Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych wyjaśnień.
Z poważaniem
Jadwiga Kuźnicka- Kucharz
naczelnik Wydziału Skarg i Wniosków
w Gabinecie Przewodniczącej KTRRiT

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS