menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Bezkarność 18-06-2004
Warszawa,   17    czerwca 2004  roku   W związku z wystąpieniem, dotyczącym audycji wyemitowanych w programie MTV Polska pt. „Hardcorowe popołudnie w MTV” i „Dirty Sanchez” /emisja 24 kwietnia 2004 roku/, z upoważnienia Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uprzejmie proszę o przyjcie następujących informacji. 
Powyższa sprawa została omówiona 12 maja 2004 roku podczas posiedzenia KRRiT, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu MTV  Polska.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że wyemitowaniem w paśmie chronionym wyżej wymienionej audycji nadawca naruszył obowiązujące prawo.
MTV Polska nie ma polskiej koncesji, nadaje bowiem drogą satelitarną z Wielkiej Brytanii. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła wystąpić z krytyką działalności MTV Polska do Office of Communications – brytyjskiego regulatora rynku medialnego i telekomunikacyjnego /angielskiego odpowiednika KRRiT/.
Członkowie KRRiT zdecydowali ponadto o przeprowadzeniu monitoringu programu MTV Polska, pod kątem zbadania zgodności emitowanych przez stacje treści z wymogami polskiego prawa.
Obecni podczas posiedzenia przedstawiciele nadawcy złożyli wyrazy ubolewania, stwierdzili, że zaistniała sytuacja była wynikiem błędu ludzkiego, argumentowali, że program został nadany przez pomyłkę, w czasie chronionym, tj. o godz. 14.30.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobowiązała MTV Polska do niezwłocznych przeprosin polskich widzów na antenie oraz na łamach  polskich dzienników. Takie przeproszenie zostało opublikowane  14 maja 2004 roku na łamach gazety „Rzeczpospolita” i „ Fakty” oraz w dniu 15 maja br. na antenie MTV Polska
Krajowa Rada oczekuje ponadto szczegółowych informacji, dotyczących m.in, wprowadzenia zabezpieczeń przeciwdziałających podobnym naruszeniom w przyszłości i dostosowujących rozpowszechniany w Polsce  program do obowiązującego prawa. 
KRRiT oczekuje również na informacje dotyczące postępowania prowadzonego w Wielkiej Brytanii przez OFCOM.
Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych wyjaśnień.
Z poważaniem
Jadwiga Kuźnicka- Kucharz
naczelnik Wydziału Skarg i Wniosków
w Gabinecie Przewodniczącej KTRRiT

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS