menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Zakneblować Moore’a 28-06-2004
Zapytano mnie co sądzę o Michaelu Moore'a w związku z wejściem filmu na polskie ekrany. Ostatnio znany dystrybutor powiedział mi, że „filmy M. Moore`a są dla niego nie do zniesienia, nie lubi ich. Nie mówią mi nic nowego, ważnego...Ten facet znakomicie się kreuje, gra zbawiciela Ameryki i zarabia na manipulacji miliony dolarów.” To opinia osoby, która nie zna całej jego twórczości i konsekwencji pokazywanej od wielu lat z jaką Moore'a piętnuje idiotyzmy, obłudę współczesnego świata. Argument, że przy tym zarabia jest śmieszny, bo wg. niego powinien biedować i żyć pod mostem jako bezrobotny. W Polsce nie ceni się dokumentów społecznych, więc i on nie jest najlepiej przyjmowany, co więcej wielu decydentów telewizyjnych nie widziało jego filmów. „To nie jest artystowskie kino” – słyszę. Najchętniej zakneblowano by mu usta. „Fahrenheit 9.11", nagrodzony na festiwalu w Cannes, szczególnie w kontekście naszego zaangażowania w Iraku, powinien być wydarzeniem, ale w naszym proamerykańskim kraju jesteśmy bardziej ślepi niż amerykanie.

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS