menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

13 grudnia 13-12-2004
13 grudnia. Rocznica stanu wojennego. Widzę buńczucznego generała Wojciecha Jaruzelskiego, który wytyka protestującym przed jego domem ludziom, że gdyby nie stan wojenny, gdyby nie on, heros naszych czasów, młodzi protestanci musieliby zapalić tysiące świeczek, a nie setkę.  Bo tylko tyle według niego zginęło, a mogło być przecież więcej trupów. Cóż za tupet! Ani słowa o losie ludzi zabitych z jego rozkazu. Ani słowa o tysiącach ludzi, którym złamano wówczas życie. Pamiętam dwie rozwiązane klasy maturalne w mojej szkole za uczestnictwo w marszach protestacyjnych przed pomnikiem poległych stoczniowców. Kiedy czytam lub słucham przeprowadzane na kolanach wywiady z Wojciechem Jaruzelskim o „dramacie generała”, jego walce wewnętrznej w związku z wprowadzeniem stanu wojennego mdli mnie, wzbiera we mnie wściekłość. Kiedy wreszcie dożyjemy chwili, w której generał Jaruzelski i jego współtowarzysze zostaną osądzeni?  Tego samego dnia czytam doniesienia prasowe: „Chilijski sędzia nakazał zatrzymania generała Augusto Pinocheta w areszcie domowym - poinformował serwis terra.cl. Jednocześnie sędzia poinformował, że stan 89-letniego Pinocheta pozwala mu na odpowiadanie przed sądem. Po 30 latach od czasu, gdy gen. Augusto Pinochet wspólnie z dyktatorami wojskowymi Argentyny, Boliwii, Brazylii, Paragwaju i Urugwaju przeprowadzał słynną "Operację Kondor", polegającą na fizycznym eliminowaniu działaczy lewicy, sąd chilijski wszczął proces przeciwko niemu. Na podstawie aktu oskarżenia sędzia Juan Guzman - po orzeczeniu przez lekarzy, że 89-letni były dyktator jest psychicznie i fizycznie zdolny uczestniczyć w procesie - zarządził w stosunku do niego areszt domowy.

Pinochet jest oskarżony jako bezpośredni sprawca uprowadzenia w ramach "Operacji Kondor" dziewięciu opozycyjnych, lewicowych działaczy politycznych i śmierci jednego z nich.

Operacja, przeprowadzana głównie przez agentów chilijskiej wojskowej służby specjalnej DINA, podlegającej bezpośrednio Pinochetowi, doprowadziła do zamordowania co najmniej dziewiętnastu znanych chilijskich działaczy opozycyjnych.” (Onet.pl).
Panie generale Jaruzelski, pana operacja stan wojenny zamordowała więcej niż 9 ludzi. Ma pan tylko szczęście, że w Polsce nie ma takich sędziów i prokuratorów.
 

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
precz z propaganda
Autor: prawda i tylko prawda
2009-02-04 21:12:03
po prostu autor tekstu o gen pinochecie jest cwierc-inteligentrm , jak mozna tak pisac o czlowieku ktory wyzwolil chile wlasnie z komunizmu w ktorym to ludzie \"nagle znikali\" . Propaganda niestety ale zniszczyla ostatnie szare komorki u autora listu.Oficjalnie podczas wyzwolenia zginal tylko allende z dzialaczy ktory jak sie okazalo popelnil samobojstwo.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS