menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ściąć głowę Pospieszalskiemu 18-01-2005

"Warto rozmawiać, ale nie z Pospieszalskim" to tytuł listu otwartego wzywającego do bojkotu programu emitowanego w II programie TVP. Podpisali się pod nim senator prof. Maria Szyszkowska, prof. Barbara Stanosz, wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka, Jolanta Banach, szefowa klubu parlamentarnego SDPL i Szymon Niemiec z Międzynarodowego Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek - informuje "Trybuna".

Ich zdaniem, goście programu Jana Pospieszalskiego, którzy nie podzielają jego poglądów są ośmieszani, a niekiedy traktowani w sposób obraźliwy.

Jak napisano w liście, warto rozmawiać, ale w każdej rozmowie muszą być zachowane reguły, szacunek dla interlokutora, otwarcie na jego poglądy. Podkreślono, że program ten narzuca czarno-białą wizję świata, zgodnie z którą wszystko co inne jest obce, wrogie i wymagające zniszczenia. Prowadzący nie daje w ten sposób szansy na otwarcie się na innych i ich poglądy - dodaje dziennik.
Już kilka miesięcy temu skierowałam w tej sprawie list do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nie było reakcji - mówi Izabela Jaruga-Nowacka. "Rozmowa polega na wymianie argumentów. W programie Pospieszalskiego teza jest z góry narzucona. To tylko pozór rozmowy. Tych, którzy mają zdanie inne niż prowadzący program nie traktuje się poważnie. Oskarżony w sądzie ma więcej praw niż nie zgadzający się z Pospieszalskim rozmówca" - uważa. Szymon Niemiec mówi krótko - Pospieszalski kala zawód dziennikarza - donosi "Trybuna". Tyle za PAP. 

O co tu naprawdę chodzi? Po raz kolejny w obronie wartości atakuje się wolność głoszenia swoich poglądów., wyrazistość w ich formułowaniu. Tak jak i może autorzy listu protestacyjnego mam niezgodę na niektóre poglądy lansowane przez autorów „Warto rozmawiać”, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy nawoływanie do bojkotu. Nikt nikogo nie zmusza do bycia gościem tego programu. Autorzy listu byliby niezłymi cenzorami. Skąd też przekonanie u autorów listu, że ich poglądy warte są powszechnego szacunku? Dlaczego nie można wyśmiać ich poglądów? A może zamiast atakować „Warto rozmawiać” lepiej zwrócić uwagę, by w tym samym czasie, wymiennie, w telewizji publicznej był emitowany program wyrażający inne poglądy niż skrajnie prawicowe, a nie od razu ścinać głowę Pospieszalskiego.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS