menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kara Rywina 19-05-2005

Przed pobytem w areszcie Lew Rywin przeszedł koronarograficzne (niebezpieczne inwazyjne badanie serca), „a 27 kwietnia br. „Prof. dr Różyłło i doc. dr Witkowski stwierdzili, że Rywin jest o krok od zawału serca, więc jak najszybciej należy u niego przeprowadzić operację angioplastyki wieńcowej. Tę diagnozę potwierdziła komisja lekarska w składzie powołanym przez prof. Zbigniewa Religę. Następnie 11 maja br. producent filmowy został poddany operacji angioplastyki (udrożnienie dopływu krwi do serca). Lekarze wszczepili Rywinowi dwa stendy. 14 maja br., to jest 3 dni po  operacji, 60-letni Lew Rywin został znowu odwieziony do aresztu przy Rakowieckiej – pomimo protestów doglądających go lekarzy. 16 maja br. sędzia Wiktor Wasiluk ostatecznie zdecydował, iż także rekonwalescencja pooperacyjna skazanego ma być jednak przeprowadzona za murami więzienia.” ( Maciej Wołyński, Trybuna)

Jeśli to wszystko jest prawdą, a nie tworzeniem klimatu do zwolnienia Lwa Rywina z więzienia, a z czym też należy się liczyć,  mamy do czynienia z karą dodatkową niż więzienia jaką wyznaczył sąd.  Każdy kto miał do czynienia z więzienną służbą zdrowia wie dobrze, iż mało ma ona wspólnego ze „zdrowiem”. Jej stan jest skandaliczny. Warunki pobytu w polskich więzieniach urągają europejskim standardom, z wyłączeniem wschodniej części Europy. Mam świadomość, że Lew Rywin na pewno jest lepiej traktowany przez funkcjonariuszy SW, jak każdy więzień, którym interesuje się świat zewnętrzny, ale trudno mi się zgodzić z takim postępowaniem wymiaru sprawiedliwości w stosunku do osoby skazanej na dwa lata, zwłaszcza, że np. w sprawie tzw. dworca centralnego dochodziło do takich przypadków, jak uchylenia aresztu pedofilowi. Niemiec z pochodzenia, Wolfgang D., uzyskał orzeczenie specjalisty z kliniki urologii, że w celu podjęcia właściwego leczenia, należy niezwłocznie dokonać dosyć skomplikowanych badań w tym zakresie. Pedofil nie zgodził się na badania w areszcie śledczym. W związku z tym prokurator uchylił tymczasowe aresztowanie. Wolfganga D. wkrótce uciekł z Polski.

Jeśli Rywin nie jest aż tak chory, to niech siedzi w wiezieniu, należy mu się taka kara. Jednak jeśli prawdą jest to co podają niektóre media, że stan jego zdrowia stwarza zagrożenie dla jego życia, prawo „zawieszenia wykonania kary” nie może mu być odebrane tylko dlatego, że nazywa się Lew Rywin.

 


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS