menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

To miasto nigdy nie będzie moje 05-07-2005

Otrzymałem e-mail od Cezarego Ostrowskiego z Poznania: „Jaki jest Poznań widziałeś :) To typowe "miasto przedstawicieli handlowych". Środowisko artystyczne jest stłamszone przez zatwardziałe koterie wiszące na pasku tego lub owego, które realizują się głównie bankietowo i salonowo (chyba tylko z uwagi na przyszłe korzyści, bo jak sam zauważyłeś bankiety mamy prowincjonalne).

To wysoce kulturowo i moralnie szkodliwe zjawisko czyni z nas zadupiewo do kwadratu. Brak świeżego oddechu, brak wolności, brak  elementarnej wiedzy o rzeczywistym kształcie współczesnej kultury. Dominuje styl rokokowo-drobnomieszczański, łatwy lekki i przyjemny, a jak już awangarda to najlepiej taka sprawdzona, jak stare wino, minimum kilkudziesięcioletnia .... To taka sytuacja jak z "Twin Peaks" - potworny koszmar, a wszyscy udają że jest w porządku!”


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS