menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Subiektywne tygodniki opinii 08-07-2005

Pranna lektura tygodników. Czytając artykuły o kandydatach na prezydenta, politykach, partiach startujących w wyborach do Sejmu i Senatu razi tendencyjność w przedstawianiu, portretowaniu, komentowaniu. Nie ma tygodnika, który stara się zachować obiektywizm. Wydawało mi się do tej pory, że subiektywizm jest zastrzeżony dla twórców, a nie tygodników opinii. Wielokrotnie łajano mnie za subiektywne widzenie rzeczywistości, nie ukrywanie tego, że mam konkretne poglądy i moje filmy je wyrażają.

Sam odwołując się do subiektywizmu nie widzę rzeczy nagannej w procesie odzierania z obiektywizmu naszych tytułow prasowych. Irytuje mnie jednak hipokryzja, to nachalne epatowanie obiektywizmem, zasadami, etyką dziennikarską, prasową, wytykanie innym tego co ze swoich łam się aż wylewa – subiektywnym widzeniem świata.

Dziennikarze rozpolitykowali się, niektórzy chorują na demiurgów politycznych. Dziennikarze stali się graczaami politycznymi. Wyjątkowo można napotkać na obiektywny obraz rzeczywistości politycznej. Biorąc do ręki jakikolwiek tytuł, czytając tekst konkretnego autora z góry wiadomo jaka wizja polityki będzie nam przedstawiona.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS