menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kwestia dobrego smaku 18-07-2005

Wizyta w księgarni, w centrum handlowym. Nagle natrafiam na stos wyłożonych na wierzch książek z twarzą człowieka, która bezczelnie jest odkryta, bez przepaski na oczach. Twarzą nazwaną pełnym nazwiskiem. Tak, to książka współautorstwa Andrzeja Samsona. Tego samego Andrzeja Samsona, który od jakiegoś czasu występuje jako Andrzej S. i wchodząc na rozprawę sądową zakrywa sobie twarz gazetą. Tym razem jest inaczej. Na okładce widnieje jego twarz, patrzą na mnie pewnie jego oczy. Nie są zawstydzone, nie unikają mojego spojrzenia. Może powinienem teraz wyciągnąć długopis i zamazać na książce nazwisko, zamaskować na zdjęciu oczy, by wizerunek prezentowany na książce zgadzał się z obecnie prezentowanym przez media?

Tytuł książki, znając obecny status Andrzeja Samsona, „Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu,” wywołuje gorzki śmiech, tak jak i słowa zachęcające do jej zakupu, w których współautorzy wytykają rodzicom „brak doświadczenia i dobrych wzorców w prowadzeniu ważnych, znaczących rozmów.” To doświadczenie i te dobre wzorce ma na pewno współautor książki Andrzej Samson. Widocznie nadal ma według wydawcy, współautora i księgarzy.

Coś niestosownego jest w eksponowaniu pachnących świeżością książek człowieka, który oskarżony jest o największą zbrodnie jaką może wyrządzić dorosły dziecku – pedofilię. Księgarnia, księgarze - tych jest bez liku, wydawca - EGO, współautorzy Wojciech Eichelberger i Anna Jasińska, oni wszyscy uznali, że niczemu to nie przeszkadza, więcej, książka może się lepiej sprzedać. Poczucie dobrego smaku? A kto się dzisiaj przejmuje takimi sprawami?


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS