menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kwestia dobrego smaku 18-07-2005

Wizyta w księgarni, w centrum handlowym. Nagle natrafiam na stos wyłożonych na wierzch książek z twarzą człowieka, która bezczelnie jest odkryta, bez przepaski na oczach. Twarzą nazwaną pełnym nazwiskiem. Tak, to książka współautorstwa Andrzeja Samsona. Tego samego Andrzeja Samsona, który od jakiegoś czasu występuje jako Andrzej S. i wchodząc na rozprawę sądową zakrywa sobie twarz gazetą. Tym razem jest inaczej. Na okładce widnieje jego twarz, patrzą na mnie pewnie jego oczy. Nie są zawstydzone, nie unikają mojego spojrzenia. Może powinienem teraz wyciągnąć długopis i zamazać na książce nazwisko, zamaskować na zdjęciu oczy, by wizerunek prezentowany na książce zgadzał się z obecnie prezentowanym przez media?

Tytuł książki, znając obecny status Andrzeja Samsona, „Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu,” wywołuje gorzki śmiech, tak jak i słowa zachęcające do jej zakupu, w których współautorzy wytykają rodzicom „brak doświadczenia i dobrych wzorców w prowadzeniu ważnych, znaczących rozmów.” To doświadczenie i te dobre wzorce ma na pewno współautor książki Andrzej Samson. Widocznie nadal ma według wydawcy, współautora i księgarzy.

Coś niestosownego jest w eksponowaniu pachnących świeżością książek człowieka, który oskarżony jest o największą zbrodnie jaką może wyrządzić dorosły dziecku – pedofilię. Księgarnia, księgarze - tych jest bez liku, wydawca - EGO, współautorzy Wojciech Eichelberger i Anna Jasińska, oni wszyscy uznali, że niczemu to nie przeszkadza, więcej, książka może się lepiej sprzedać. Poczucie dobrego smaku? A kto się dzisiaj przejmuje takimi sprawami?


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS