menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ołtarzyki „okrągłostołowe” 29-07-2005

Jacek Kwieciński zwraca uwagę w Gazecie Polskiej na traktowanie przez część elit krytyki „polskiego przełomu 1989” jako politycznie niepoprawnej. Ernest Skalski niedawno w „Rzeczpospolitej” „skonstatował, że wszystko, co uczyniono w 1989 roku było genialne.” Obchody 25-lecia „Solidarności” tylko pogłębią swoim patosem ten stan. Elity „pookragłostołowe” zawłaszczą to święto, zniekształcą jego wymiar. 

Cezary Ostrowski opowiedział mi o wspólnej jeździe pociągiem z Adamem Michnikiem. Uderzyła go jego bezkrytyczność. Przekonanie, iż jest dobrze, bo kiedyś było gorzej. Tak, rozmawiając z ludźmi „przełomu,” dostrzegam kombatanctwo. Pamiętam, jak rok, czy dwa lata temu, próbowano mnie zaprosić na jakiś zlot „okragłostołowców”. Byłem jednym z założycieli Komitetu Obywatelskiego w dawnym województwie  elbląskim, w gminie Ryjewo. Wówczas pracowałem jako nauczyciel w szkole. Uderzyła mnie przyjęta z góry wizja tamtego czasu. Odmówiłem uczestnictwa, bo jakoś nie czułem potrzeby stawiania sobie ołtarzyka. Błędy, nietrafione decyzje, małość niektórych „herosów transformacji,” to wszystko, co także jest przyczyną obecnej złej sytuacji w Polsce, o tym nie chce się wspominać, bo burzy to tworzony przez nich mit tamtych czasów.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS