menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pajacowanie artystów 02-08-2005

Telefon od dziennikarki, która od lat śledzi losy Michał Wiśniewskiego. To od niej dowiaduję się częściej o wpadkach Michała niż od niego samego. Teraz wypłynęła sprawa udziału Wiśniewskiego w kampanii wyborczej Samoobrony. –Przecież on w „Jestem, jaki jestem” atakował Leppera, przestrzegał przed nim jako największym zagrożeniem. Obiecywał, że wyemigruje, jeśli Lepper zwycięzy” I co, ja na to? Po filmie „Gwiazdor” co jakiś czas proszony jestem o komentarz w związku z każdym mniej lub bardziej głupim wyskokiem Wiśniewskiego.
 
Dlaczego Michał zmienił zdanie? Pokochał nagle Leppera? Tak, jak wcześniej Millera? Odpowiedź jest prosta - dla kasy. Tak to już jest, jak śpiewał Kazik, że wszyscy artyści to prostytutki, no, może nie wszyscy, ale prześledźmy, którzy z nich dali się kupić politykom, magii władzy.

Dla Prawa i Sprawiedliwości śpiewają Justyna Steczkowska, Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski, Edyta Geppert i Stanisław Soyka.  Platforma Obywatelska, której nie stać na hip hop zadawala się Perfectem. Andrzej Lepper, który dotąd podrygiwał w rytmie typowego disco polo, postawił teraz na Michała Wiśniewskiego i Trubadurów. Naszego prezydenckiego kardiochirurga  wspierają zespoły ludowe i orkiestry górnicze. Kandydata Socjaldemokracji na prezydenta poparł hiphopowiec Mezo. Na marginesie do niedawna wydawało się, że hihopowcy to ostatni niesprzedajni artyści. I ten jednak mit padł.

Co artyści otrzymują w zamian? Poza gratyfikacją finansową liczą na promocję w mediach, na które mają wpływ politycy. Zazwyczaj chodzi tutaj o telewizję publiczną. W czasach władzy SLD za hymn dla Millera Ich Troje miało otwarte drzwi na Woronicza, dzisiaj Wiśniewski  jest tam persona non grata. Odmówiono mu udziału w sopockim Festiwalu Jedynki. W sprawie innego pupilka SLD zespołu Blue Cafe  do szefa redakcji rozrywki jedynki wydzwaniali asystenci premiera. Dzisiaj Justyna Steczkowska wyśpiewując dla PIS ma gwarancję nie schodzenia z anteny telewizji publicznej.

Remigiusz Trawiński menager Steczkowskiej dobudował nawet ideologię  dla Steczkowskiej, która jeszcze w ciąży piknikowała z PIS-em. – „Jako matka oczekująca kolejnego dziecka chce, żeby w kraju, w którym żyje, był ład, porządek i sprawiedliwość.” Pięknie, prawda. Niedługo należy się spodziewać hasła „Steczkowska panią senator”. Artystom czasem się marzy przecież więcej niż bycie muzyczną kiełbasą wyborczą, czego przykładem jest Cugowski, Torzewski i Pietrzak.

Felieton opublikowany na łamach dziennika „Metropol”.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS