menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ile kosztuje pomarańczowa rewolucja? 06-08-2005

Sms do Roberta Leszczyńskiego, który zasypywał znajomych sms-ami o rewolucji pomarańczowej, koncercie, który współorganizował „Razom nas bahato”: „Dlaczego nie wydajesz oświadczenia w sprawie syna Juszczenki? I czy zapłaciliście za używanie symboliki pomarańczowej rewolucji? Dlatego może, że nie zapłaciliście młodemu Juszczence stary nie przyszedł na wasz koncert?

PAP: Syn prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki Andrij Juszczenko jest właścicielem praw autorskich do symboli "pomarańczowej rewolucji" i czerpie z tego zyski.

Ubiegłoroczne protesty zwolenników Juszczenki odbywały się pod hasłem "Tak", a ich kolorem, od którego wzięła swą nazwę rewolucja, był pomarańczowy - kolor kampanii prezydenckiej Juszczenki.

W ukraińskich sklepach z pamiątkami można kupić pomarańczowe koszulki i chorągiewki z napisem "Tak" oraz gipsowe popiersia przywódców rewolucji Wiktora Juszczenki i obecnej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.

Sprzedawane jest nawet Powietrze Wolności z Majdanu (placu) Niepodległości, na którym miały miejsce największe protesty. Powietrze w ładnie opakowanej metalowej puszce kosztuje od 10 do 15 hrywien (ok. 2-3 dolarów).


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS