menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pan Witek i geje 19-08-2005

I jak wygląda dzisiaj ojczyzna, popijając kawę i przeglądając prasę? Sztabowcy Tuska triumfują. Jeszcze niedawno przeżywali, że  wytknięto im manipulację w reklamówce telewizyjnej. To nie Donald Tusk wspinał się na wysokościach, bo nigdy tego nie robił. Choć to tak pięknie pasowało do wzruszającej historii o życiu kandydata. Teraz dopatrzono się, że w reklamach PiS do głosowania na tę partię zachęca  fałszywy "Pan Witek”. Nie jest on nauczycielem w szkole podstawowej. Nie ma niepracującej żony, ani dzieci. Uśmiechnięty trzydziestokilkulatek to aktor, który do tego ostatnio gra geja w jakieś reklamówce telefonii komórkowej i należy do Platformy Obywatelskiej. Nic odkrywczego, każdy sztab wyborczy manipuluje wizerunkami. Nawet tego nie ukrywa się. Michał Kamiński, wiceszef sztabu Pis tak tłumaczy wpadkę z „Panem Witkiem” - Zdecydowaliśmy się na aktorów, bo oni są zawodowo najlepiej przygotowani do grania w spotach reklamowych. Zdjęcia tych statystów znalazły się również w reklamówkach prasowych, bo chcieliśmy utrzymać tożsamość z kampanią telewizyjną.” Przecież wiadomo, że nie chodzi o prawdę. Po co do partii mają przekonywać prawdziwi ludzie, ci zawsze są ułomni, nie tacy jakby się chciało. Często politycy doznają szoku, gdy poznają jak naprawdę żyją ludzie w Polsce, o czym świadczy ostatnia wypowiedź kandydata na prezydenta Zbigniewa Religii, który po wizycie w Sępolu: – Tak naocznie ja tego dotąd nie widziałem.

A Robert Biedroń znowu protestuje. Tym razem  za szerzenie fałszywego wizerunku geja w reklamie tanich numerów. Gra go ten sam aktor, który wzywał do głosowania na PIS, jako Pan Witek. – To powielanie stereotypu homoseksualisty jako osoby sfeminizowanej, zmanierowanej – mówi Robert Biedroń, prezes Kampanii Przeciw Homofobii. KPH zamierza interweniować w tej sprawie u pełnomocniczki rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn Magdaleny Środy. Reklamą zajmie się też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. No, tak, przecież wiadomo, że wśród gejów nie ma ciot, ciotek, jak to określa zniewieściałych gejów Michał Witkowski w swojej powieści „Lubiewo”.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS