menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

O manipulacji - e-mail od Wojtka Sumlińskiego 20-03-2006
„Sylwester. Nie wiem, jaka jest twoja opinia na temat oszczerczego, pełnego kłamstw i manipulacji tekstu w Gazecie Wyborczej. Moją opinię, po tym co napisałem zdanie wcześniej, już znasz. Skąd taka opinia? Ani w książce, ani we Wprost, ani w filmie dokumentalnym wyemitowanym w TV Polsat nie ma nawet pól zdania o tym, że to nie Piotrowski, Pękala i Chmielewski zamordowali księdza Jerzego - jest jedynie informacja, że musieli mieć wspólników. Autorowi-anonimowi, który pod tym paszkwilem podpisał się tchórzliwie jako "W" to nie przeszkadza, by wysuwać podle insynuacje. A to przecież tylko drobny przykład świadomej manipulacji, jednej z kilku, jakich dokonano w tym niedługim przecież tekście. Szczytem jednak wszystkiego jest wysuwanie oskarżenia, rzekomo przez informatorów dziennikarza- anonima, (równie anonimowych jak on sam), że informacje ze śledztwa prokuratora Andrzeja Witkowskiego są rozpowszechniane na zamówienie morderców księdza Jerzego, w celu ich rehabilitacji. Każdy, kto zna treść wspomnianych publikacji, a tym bardziej zna bezkompromisowość w tropieniu morderców z SB i uczciwość prokuratora Witkowskiego, wie, jaką podłość zawiera w sobie taka dezinformacja. Czy z tak podłym oszczerstwem, zamieszczanym w gazecie, której naczelny popija wódkę z Urbanem (wielokrotnym oszczercą księdza Jerzego w latach 80),a Kiszczaka (który najprawdopodobniej ma ścisły związek ze zbrodnią na kapelanie S)nazywa człowiekiem honoru - warto w ogóle polemizować?”

A tak na marginesie - jak się czujesz, jako autor programu, który aż dwie "Konfrontacje" poświęcił tej niewyjaśnionej zbrodni, a zatem - jak wynika z publikacji "W" ( według jednego z moich rozmówców tekst wygląda, jakby wyszedł spod pióra nie "W", lecz "tw" )- w dwójnasób propagował tezy najemnych siepaczy Piotrowskiego i jego kompanów?


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS