menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sprawa Szeremietiewa 23-03-2006
Wczoraj w Konfrontacji z Piotrem Pytlakowski zajęliśmy się sprawą Romualda Szeremietiewa. Dlaczego? Piotr w swoim artykule napisał w „Polityce”: „Były wiceminister obrony zniknął ze sceny politycznej w 2001 roku. Najpierw artykuł w gazecie, potem szukanie dowodów. Dopiero po dwóch latach zarzuty, a po czterech proces opatrzony klauzulą tajności. Od 5 lat Szeremietiew jest bez wyroku, ale w oczach opinii publicznej już został skazany.” Uznaliśmy razem, że warto wreszcie dać mu głos. Dla mnie ważne też było to, co napisał Stanisław Remuszko na portalu Prawice.net (http://prawica.net/index.php?q=node/3048, który bezskutecznie próbował opublikować artykuł o sprawie Szeremietiewa – „Dług honorowy”. Remuszko wyjawia, że zamieszczenia tego tekstu odmówiły następujące dzienniki: „Fakt”, „Gazeta Wyborcza”, „Nasz Dziennik”, „Nowy Dzień”, „Rzeczpospolita”, „Super Express”, „Trybuna” i „Życie Warszawy”, oraz tygodniki: „Gazeta Polska”, „Głos”, „Nasza Polska”, „Newsweek”, „Ozon”, „Polityka”, „Przegląd”, „Przekrój”, „Tygodnik Powszechny”, „Tygodnik Solidarność” i „Wprost”.

Jak widać nadal ma obowiązywać jedynie słuszna prawda wygłoszona 5 lat temu. Za to, że zdecydowałem się z Piotrem Pytlakowskim dać głos drugiej stronie, jak się jutro będzie można przekonać, mam zostać zaatakowany na łamach Rzeczpospolitej I zapewniam, że nie będzie to dający prawo głosu drugiej stronie artykuł. W przeciwieństwie do Anny Marszałek, której złożyłem propozycję, nie otrzymałem takiej możliwości.

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Warto zajrzeć
Autor: Gazeta
2006-03-23 21:54:17
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=39026587&v=2&s=0

Kali być czwarta władza i mieszkać w red. Rzeczpospolita!
Autor: Szeremietiew
2006-03-25 05:05:16
Przeczytałem tekścik p. Soleckiej z Rz., jak to panowie redaktorzy L. (TVP2) i P. ("Polityka") potargali etykę dziennikarską, bo w ich programie niżej podpisany nie tylko bronił się, ale też, jak pisze p. Solecka, "atakował", wyrażając opinię, że dziennikarze Rz. w dniu 26.06.01. przesłuchiwali go niczym esbecy.
No i tym biednym "zaatakownym" przez obwiesia R.Sz. prowadzący program nie dali szans obrony. Ha, oto przestępstwo co się zowie.
Tak się jednak składa, że "zaatakowani" przeze mnie, a nie przez redaktorów prowadzących program "Konrontacja", od lipca 2001 r. wiele razy pisali przedstawiając mnie jako osobę podejrzaną, skorumpowaną, itp. itd. Oboje państwo dziennikarstwo (Marszałek, Kittel) ani razu nie zapytali mnie jakie jest moje stanowisko w związku z tym co to raczyli na mój temat pisać w swojej Rzepce. Nigdy nie zniżyli się, aby zapytać co sądzę o ich zarzutach - prawda to czy nie? A przecież ich dziennik mimo to jest/był uznawany za medium wiarygodne!!!
I oto, gdzy w TVP2 powiedziałem kilka słów prawdy ich szefowa przypomniała nagle o etyce dziennikarskiej. Szkoda, że o tym nie pamiętała, gdy jej uhonorowani licznymi nagrodami dziennikarze "śledczy" pisali o mnie kłamstwa. Hneryk Sienkiewicz w "Pustyni i w puszczy" opisał model etyczny niejakiego Kalego: "jak ja ukraść krowę to dobry uczynek, jak mnie krowę ukraść, to uczynek zły". Pani red. Solecka zapewne uważa, że jak Anna Marszałek ukraść krowę, to etyczny dziennikarsko uczynek, ale jak ktoś powie głośno, że Marszałek krowę ukradła, to popełnia czyn bardzo nieetyczny.
Jest też powiedzenie jak to diabeł ubrany w ornat ogonem na mszę dzwoni.
Pani red. Solecka to kto? jeszcze pocziwy Kali, czy może już na "mszę" dzwoni?
Szeremietiew

*
Autor: konik
2006-03-25 14:00:42
Mam pytanie- czy program w telewizji nie mógłby trwać dłużej? Trwa tylko pół godziny, a znacznie głupsze trwają dwa razy tyle....

PS. Dlaczego nie można wpisywać komentarzy pod aktualnymi tekstami ????? Co jest z ustawieniami strony ?????

Nasza Polska i Gazeta Polska nie opublikowały artykułu?
Autor: Rycy
2006-03-26 20:34:14
Nie wierzę, że Nasza Polska i Gazeta Polska odmówiły publikacji artykułu pana Remuszki. Te dwie gazety akurat broniły pana Szeremietiewa..Tygodnik Solidarnośc już prędzej by tego nie opublikował. Głos natomiast nie lubi takich jak Szeremietiew nie wiem czemu. Remuszko mógł spróbować jeszcze w ,,Najwyższym Czasie!". Tam by pewnie opublikowali jego artykuł.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS