menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Do Anny Marszałek 29-03-2006
Anno, jeśli miałby to być program o Tobie, wówczas zadałbym się Twoją współpracą z ludźmi służb, przy powstawaniu tego artykułu (na marginesie, także przy innych). Zadałbym pytanie, dlaczego tak bezkrytycznie publikujesz „dostarczone” przez nich „kwity”? Gdzie jest weryfikacja, czyli typowa praca dziennikarza śledczego? Czy nie uważasz, że ludzie służb chcieli coś ugrać tym artykułem? O tym, że publikujesz smsa bez podania kontekstu, czyli poprzedniej, naszej wymiany smsowej, łącznie z Twoimi smsami, bez opowiedzenia, jak wypytywałaś się o nas, o program, na tzw. mieście, jest delikatnie mówiąc manipulacją. A Twoje ostatnie oświadczenie, pozwól, że nie skomentuje, bo podtrzymam, że próbowałaś wpływać na jednego z gości, co słyszało kilka osób w studio po programie.

Zarzucasz także, że nie dopuszczono do głosu prokuratora krajowego, jakoś nie usłyszeliśmy od niego takich pretensji. Jak to jest, że ty zawsze wiesz lepiej, kto jest winien? Kto nie? Kto co myśli, czuje?

W poprzedniej replice odpowiedzieliśmy Tobie z Piotrem Pytlakowskim na resztę argumentów. Pozwól, że już dalej nie będę się wciągał w polemikę z Tobą, bo widzę, że straciłaś jasność widzenia.

PS. Skoro twierdziałaś(poprzez Małgorzatę Solecką), że był to mój prywatny sms, dlaczego go upubliczniłaś bez zgody nadawcy?

(8) komentarzy / + dodaj komentarz
Na poważnie
Autor: pretm
2006-03-30 01:08:25
Panie Redaktorze,
Co jak co, ale "zadałbym się Twoją współpracą z ludźmi służb, przy powstawaniu tego artykułu (na marginesie, także przy innych)" brzmi na tyle poważnie, że jest warte oddzielnego programu, zaprezentowania racji obu stron itd.
Byłoby to głośne powiedzenie czegoś co pewnie skutecznie salon chowa pod dywan.

*
Autor: konik
2006-03-30 11:34:25
Kiedyś, jakiś rok temu, była taka sprawa - przepraszam, ale nie pamietam szczegółów - że jakaś pani wiceminister należy do groźnej międzynarodowej sekty, uprowadza i deprawuje dzieci, itp... Czy przypadkiem ten artykuł to nie było dzieło pani Marszałek?
Swoją drogą ta sprawa także warta byłaby przypomnienia i dokładniejszego zbadania.

Polecam uwadze:
Autor: nurni
2006-03-30 20:02:56
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=39378508&a=39472033

Rzepa
Autor: Nemo
2006-03-31 10:14:09
Ryba Rybinski odchodzi z Rzepy (pewnie) do nowego dziennika Axel Springera, Lisicki i kilku innych niesalonowych dziennikarzy odeszlo juz dawno. Rzepa coraz bardziej bedzie upodabniala sie do Wybiorczej i to jest dobry znak, bo tym wieksze szanse sa na powodzenie nowego ogolnopolskiego dziennika, ktorego w tym kraju brakuje jak powietrza.
A pani Marszalek bedzie szla w zaparte ..... nic innego juz jej nie pozostalo. Zostala ewidentnie wykorzystana przez sprywatyzowane sluzby spec....i nawet jesli jakies zarzuty p. Szeremietiewowi zostana postawione, to jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci nie te, o ktorych pisala pani dziennikarka z Rzepy. Jej artykuly byly wiec tylko salwa armatnia dajaca sygnal do ataku, nie ma chyba znaczenia, czy p. Marszalek wziela w tej akcji udzial swiadomie, czy tez zostala nieswiadomie wykorzystana. W kazdym wypadku skompromitowala sie ... Salon jeszcze dlugo bedzie trzymal sie mocno, ale czasy jego swietnosci na pewno juz sa za nami.

Panie Sylwestrze - bez nerwów!
Autor: vitpro
2006-03-31 14:15:53
Jestem dziwnym człowiekiem,który lata temu wyłączył telewizor,bo zrozumiał,że TVP =TV SLD(Naród z Partią?).Lista Nazwisk dziennikarskich tuzów, które doprowadziły do tego stanu -jest długa(i aktualna).Wreszcie dała Bozia Internet - i czegóż to się dowiaduję? "Oglądaj Konfrontację, tam robią dziennikarstwo" .Bez przekonania włączyłem(via NET).Noo , chyba poszukam na strychu anteny,gdzieś powinna być.Na kanonizację Szeremietiewa ,a zwłaszcza Farmusa jeszcze poczekam,acz jasno widać, że za procesem anty-kanonizacyjnym stoją siły niejasne a potężne.Za Kwiatkowskiego to by Pan czasu na antenie raczej nie dostał, przepustki na Woronicza też nie.Na razie zgrałem dostępne emisje w pliki, aby być pewnym, że w razie czego nie zginą.I gwarantuję - nie zginą.Namawiam do powrotu do poruszonych zagadnień(Płock,leki,media etc.)Grzechem nawet dobrych mediów(o dziwo wyjątkiem jest NIE) jest porzucanie rozpoczętych wątków.Nic nie jest do końca...Znajomi w kraju i za granicą pilnie oglądają i wyciągają wnioski.(Radzę zwrócić uwagę na posty podpisane Kaska albo Pyzol).Tylko jedna delikatna uwaga:Programowi towarzyszy duże napięcie, co nie zwalnia prowadzącego z reguł składni, odmian itp."Noblessse obligue" p.Sylwestrze!
Rzeczpospolita jest wystawiona przez Orklę na rynek i jak rozumiem - puszcza oko do Agory.Nie wiem, czy dwie Wyborcze są potrzebne na rynku i Orkla też chyba zwątpiła(dymisja Gaudena).Ongiś odszedłem od GW, bo stała się Wybiórcza,teraz odszedłem od RzePy, bo stała się klonem GW.Może czas na działania Axela S. i nowy dziennik ogólnopolski? TVP jest z pewnością trudniejszą materią, ale jak tak dalej pójdzie i znajdzie Pan kilku kolegów - to może podłączę znowu antenę...

aureola sledczego
Autor: Warszawiak
2006-04-03 14:29:32
Przesada to nie dziennikarz sledczy,przekonalem sie gdy przekazalem material,tzw gotowiec,tylko zlozyc do kupy i opisac dotyczyl mafii dzialajacej w jednej spoldzielni mieszkaniowej.Posluchala obiecala i minelo szesc lat i nic.Coz ja nie naleze do tych co wydaja polecenie tylko prosze,a tacy sie nie licza liczy sie kasa misiu,kasa przede wszystkim,tak mawial kiedys znany selekcjoner pilkarski.Samo zycie.

A wojewodę Kempskiego to kto zniszczył?
Autor: Elemel
2006-04-04 10:47:23
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_001202/publicystyka/publicystyka_a_7.html

Panie Latkowski czas to przypomnieć, bo z tego co słsyszałem to wojewoda już się oczyscił przed sądem. Czas aby oczyścić go z publicznej infamii.

Dlaczego mi sie odgrazasz?
Autor: Anna Marszalek
2006-04-13 14:53:13
Piszac teksty sledcze przez ostatnie lata narazilam sie wielu ludziom i ukladom z lewej i prawej strony sceny politycznej, w tym takze sluzbom specjalnym - cywilnym i wojskowym. Probowano ze mna walczyc nie merytorycznie, tylko wlasnie na poziomie plotek, zarzucajac wspolprace a to z UOP, a to z WSI, albo, kiedy nie pasowaly, to chociaz z CBS lub prokuratura. Kiedy to nie skutkowalo, wymyslano moje rzekome prywatne zwiazki z roznymi ludzmi (faceta, by tak nie atakowano). Przykro mi, ze wlaczasz sie w to, powtarzajac te plotki. Jesli masz jakies dowody przeciwko mnie, to sie nie odgrazaj, tylko je pokaz.
A tak na marginesie: Po pierwsze — wyobrazenia Szeremietiewa o tym, kto nam przekazywal informacje, nie maja nic wspolnego z faktami.
Po drugie — AWS i tak nie rozstrzygnalby przetargu na samolot wielozadaniowy, bo nawet nie zdolal dopracowac umowy offsetowej, a problemy mial nawet z wyborem firmy doradczej. Instynuacja, ze nasz tekst o Szeremietiewie mial zablokowac ten kontrakt jest wiec dorabianiem ideologii do faktow.
Z powazaniem
Anna Marszalek

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS